Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Czy brawiona pinka jest szkodliwa dla pajaka???

  1. #1
    smithib
    Guest

    Czy brawiona pinka jest szkodliwa dla pajaka???

    Witam!!!
    pod dyskusje poddaje nastepujace pytanie:

    "Czy barwiona pinka jest szkodliwa dla pajaka???"

    Ja z wlasnej strony nie wiem co mam myslec.
    W jedny z artykulow umiwszczonych na stornie internetowej (nie pamietam jakiej) napisane bylo, ze barwione pinki nie sa szkodliwe dla pajaka. Natomiast dzisiaj poprosilem o pinki w sklepie wedkarskim i pan zapytal do czego mi sa potrzeben wiec odpowiedzialem ze na pokarm dla pajakow. On odpowiedzial ze nie ma niebarwionych, wiec ja ze maga byc barwione (bo czytalem w internecie ze nie sa szkodliwe) no to on mi odpowiedzial ze barwnik ktorym sa barwione jest rakotworczy i ze dwoch jego znajomych zajmowalo sie barwieniem i juz odeszli do wiecznosci wlasnie dzieki temu barwnikowi.

    Wiec pytanie jesli to cos potrafi zabic tak wielki organiz to co moze zrobic z tak malym organizmem???

    Zapraszam do dyskusji.....


    (nie wiem czy ten temat byl poruszany juz na forum ale mysle ze jest ciekawy i warty dyskusji)

    Pozdrawiam wszystkich hodowcow

  2. #2
    Murinusek
    Guest

    Re: Czy brawiona pinka jest szkodliwa dla pajaka???

    z tego co slyszalem to nie ma to zadnego znaczenia


  3. #3
    Grabixon
    Guest

    Re: Czy brawiona pinka jest szkodliwa dla pajaka???

    No to w takim układzie jedno proste pytanie:

    po co w ogóle farbują robaki???


  4. #4
    Murinusek
    Guest

    Re: Czy brawiona pinka jest szkodliwa dla pajaka???

    hmm warto pamietac ze te robaki sa przygotowywane z mysla o rybach a nie zwierzakach terraryjnych, a farbowane sa dlatego bo rybki lubia kolorowe rzeczy bo kolor je przyciaga :]


  5. #5
    Pulek
    Guest

    Re: Czy brawiona pinka jest szkodliwa dla pajaka???

    NIc sie im nie stanie. Smiało mozesz podawać swoim "pupilom"


  6. #6
    marianex
    Guest

    Re: Czy brawiona pinka jest szkodliwa dla pajaka???

    farbowane pinki a białe nie ma róznicy przez 6 wylnek karmiłem moje pajaki kolorowymi pinkami i nic im nie było

  7. #7
    sskin
    Guest

    Re: Czy brawiona pinka jest szkodliwa dla pajaka???

    Gdzieś czytałem że ten barwnik może być niebezpieczny dla pająków więc swoim nie daje tego shitu :P bo po co ryzykować


  8. #8
    Pulek
    Guest

    Re: Czy brawiona pinka jest szkodliwa dla pajaka???

    Jako że jestem wędkarzem wypowiem sie pokrótce na temat "robali".
    Farbowane robaki "produkowane" są pod wędkarstwo. Wyróznia sie 2 zasadnicze typy robaków zwanych - madami. Są to robaki białe oraz mniejsze larwy zwane - pinkami. Farbowanie ma na celu uatrakcyjnienie przynęty w celu wiekszych ilości brań. Mady farbowane sa naturalnymi barwnikami, wieć nie ma sie czego obawiac ewentualnych skutków spożycia np przez pająka takiego robaka.


  9. #9
    Czarna Mamba
    Guest

    Re: Czy brawiona pinka jest szkodliwa dla pajaka???

    Naturalny barwnik czyli co konkretnie? Znasz może nazwę chemiczną tego związku?

  10. #10
    morda
    Guest

    Re: Czy brawiona pinka jest szkodliwa dla pajaka???

    Z drugiej strony po prostu nie musisz karmić pinkami. Ja nigdy nimi nie karmiłem, wolę mączniki.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •