Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: myslalem ze mnie to nie dopadnie :(

  1. #1
    angelo
    Guest

    myslalem ze mnie to nie dopadnie :(

    zauwazylem ze moj pajaczek ma na odwloku i na brzegach karapaksu jakiss bialy nalot myslalem ze ten tak zwany pajeczy lupiez ale pod lupa zobaczylem ze to sa jakies kuleczki i co poniektore sie poruszaly. okazalo sie ze sa to jakies roztocza pasozyty ktore wpily sie w pajaka jak kleszcze. mam nadzieje ze po wylince sie ich pozbede. daje jedno zdjecie z przyblizeniem i jedno jak to wyglada z odleglosci

  2. #2
    angelo
    Guest

    Re: myslalem ze mnie to nie dopadnie :(

    a tu z odleglosci

  3. #3
    robert.p.
    Guest

    Re: myslalem ze mnie to nie dopadnie :(

    No,nieładnie to wygląda.
    Będziesz musiał go dokładnie przypilnować przy wylince i zabrać ją zanim przelezą z powrotem na pająka.


  4. #4
    Baku
    Guest

    Re: myslalem ze mnie to nie dopadnie :(

    polecam wode z mydłem na wacik do uszu i zbierać roztocza

    z karapaxu mozna zamiast mydła uzyć spirytusu ale trzeba z tym uwazać - tzn nie rzymać długo pająka w oparach a tylko dotykać wacikiem do roztocza i zabierać - powinno pomuc ,,

    przy tak duzej infekcji moze nie doczekać wylinki - nie zapominaj ze roztocza sie bardzo szybko rozmnazają !!


  5. #5
    angelo
    Guest

    Re: myslalem ze mnie to nie dopadnie :(

    na odwloku nie jest duzo ale obrzeze karapaksu jest biale

  6. #6
    Foxtrott
    Guest

    Re: myslalem ze mnie to nie dopadnie :(

    źle to wygląda, zrób szybko tak jak Ci poradzili bo z pająkiem może być kiepsko.
    pierwszt raz widzę żeby aż tak się powgryzały:/


  7. #7
    angelo
    Guest

    Re: myslalem ze mnie to nie dopadnie :(

    to jest pajak l3 (blondyna) troche jej tego zdjalem ale ona strasznie ucieka poprobuje jeszcze mam nadzieje ze nie przeniesie mi sie to na inne pajaki bo bedzie kapa

  8. #8
    robert.p.
    Guest

    Re: myslalem ze mnie to nie dopadnie :(

    Musisz ją odizolować od innych ,bo jak ci sie przeniosą na całą hodowle to klapa.To jakies złośliwe roztocza,nigdy jeszcze nie zdarzyło mi sie mieć takich u pająków,żeby wgryzały sie w odwłok.


  9. #9
    morda
    Guest

    Re: myslalem ze mnie to nie dopadnie :(

    Blondi jest wrażliwa bardzo i te roztocza mogą ją np. uśmiercić poprzez jakieś komplikacje w wylince. Zrób jak Baku mówi - postaraj się oczyścić pająka z nich.


  10. #10
    Baku
    Guest

    Re: myslalem ze mnie to nie dopadnie :(

    jak ucieka to lodówka na pare minut albo co2


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •