Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Zatrzymana w rozwoju ???

  1. #1
    Krzysztof.W
    Guest

    Zatrzymana w rozwoju ???

    Zaistniał pewien dla mnie problem, mianowicie w 2004 roku w maju kupiłem B. emilja, na wylinkę czekałem aż do kwietnia 2005 roku. Przeszla ją bez problemów troche urosła, teraz wczoraj 21 maja przeszła nieoczekiwanie nastempną wylinke równierz bez problemów , ale prawie wogóle nie urosła było nie było jest to juz L 11, jak na swój wiek jest mała jakas karłowata :/,

    Do całego opisu dodaję zdjęcie w załączniku jako taką ciekawostkę i nie mówcie że stwarzam sobie sam problemy ;P.


  2. #2
    morda
    Guest

    Re: Zatrzymana w rozwoju ???

    Hmm emilia rośnie bardzo wolno. Przyrost po wylince no jednak powienien być ciut większy. Może jak się naje to będzie choć trochę widać, że liniała.


  3. #3
    cage
    Guest

    Re: Zatrzymana w rozwoju ???

    jak dla mnie to sam sobie stwarzasz problemy ;P bau hah ah

    a tak na serio, to nic twojemu pajaczkowi nie jest, i nic nie poradzisz że tak mało urusł ;D
    w sumie odstępny pomiędzy wylinkami były małe, ale najwazniejsze jest ze wylinke przeszedł prawidłowo.

    P.S. - twój pająk to B. emilia a nie B. emilja ;D


  4. #4
    Sculptor
    Guest

    Re: Zatrzymana w rozwoju ???

    Faktycznie nie widac zadnej specjalnie roznicy ale co do karlowatosci - nie dales tam zadnego odniesienia - brak skali porownawczej - nie mozna stwierdzic w ogole jej wielkosci...


  5. #5
    PrzemekB
    Guest

    Re: Zatrzymana w rozwoju ???

    Mi wydaję się że przyrosła "na szerokość" . Na zdjeciu widać ze ma masywniejszy glowotułów i grubsze odnórza.Nie urosła na długość ale teraz jest masywniejsza. Krzysiu podaj ile ma ciałka...może to już dorosła samiczka i dlatego niewiele urosła(to tylko moje domysły).Jednak Ty znasz swojego pająka lepiej czy masz go od kokonu?.Przychodzi mi też na myśl to,iz moze jest ona starsza,a Ty nieswiadomie kupiłeś ją "o wylinke w tył".


  6. #6
    Norek
    Guest

    Re: Zatrzymana w rozwoju ???

    a wg. mnie to nie jest żaden problem. ludzie też są różni wzrostowo, wagowo... a myślę że powodem małego wzrostu pająka jest krótki odstęp między wylinkami.
    ________________
    pozdrawiam Norek

  7. #7
    miki_metal
    Guest

    Re: Zatrzymana w rozwoju ???

    a tak offtopic... czy to jest normalne, ze pajak L11 zrzuca wylinke po miesiacu?? ja u vagansa czekalem okolo pol roku na wylinke (z L9 na 10). Za miesiac mija nastepne pol i pajak przestal jesc (moze niedlugo next wylinka...)


  8. #8
    morda
    Guest

    Re: Zatrzymana w rozwoju ???

    A czy to normalne, że dorosła samicy G. rosea linieję co 3 miesiące?
    Oczywiście, że normalne. Tyle, że rzadko spotykane. Pajak ot miał taki kaprys albo zaburzenia hormonalne.


  9. #9
    miki_metal
    Guest

    Re: Zatrzymana w rozwoju ???

    aaa... thx


  10. #10
    Krzysztof.W
    Guest

    Re: Zatrzymana w rozwoju ???

    Ciałka ma 5 cm z łapkami 8,5 cm.


    Ale dobra najważniejsze że nic pajakowi nie jest....... chyba:]


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •