Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Wylinka kędziora L2

  1. #1
    bastek03
    Guest

    Wylinka kędziora L2

    Witam!

    Sorki za trochę śmieszne pytanie ale kupiłem 7 kwietnia kędziora L2 i do dziś nie wyliniał. Jest ciepło - około 24-26 stopni - wilgotność też dość wysoka a ta cholera zatrzymała się w rozwoju Czasem przegryzie jakąś pinkę i ciągle się chowa. Już w momencie kupna miała czarną wielką kropkę na odwłoku - myślałem że już czas wylinki a tu minęły prawie 2 miesiące i ... nic. Ile wg. waszych doświadczeń można czekać? Wiem, wiem ... jak się pająkowi zachce ale miałem nadzieję że jesli jest taka mała to wylinieje dość szybko


  2. #2
    SDY
    Guest

    Re: Wylinka kędziora L2

    Dluuugo mozna czekac. Cierpliwosci.


  3. #3
    cage
    Guest

    Re: Wylinka kędziora L2

    moje doświadczenia wykazujaże pająki przechodzą wylinke jak im się zachce ;D

    nic na to nie poradzisz, ani nic nie przyspieszysz, jak będzie to będzie i tyle.
    narazie czekaj, jak mówi SDY - cierpliwości ;D


  4. #4
    Jimbo
    Guest

    Re: Wylinka kędziora L2

    Teoretycznie powinien niedługo wylinieć. A ma pełny odwłok ? Zbliżającą się wylinkę poznasz po tym że pająk zrobi się ciemniejszy.

  5. #5
    Awikularia
    Guest

    Re: Wylinka kędziora L2

    Czarna kropka na odwloku wcale nie oznacza zblizajacej sie wylinki...

  6. #6
    Predator
    Guest

    Re: Wylinka kędziora L2

    Ja mam kędziorka, nie wiem która wylinka (z 2-3 cm cialka ma), ale mam go rok i przeszedł u mnie dwie wylinki, i mimo tego ze bardzo bym chcial zeby normalnie jadł, to on je raz na pare miesięcy, reszte czasu spędza w domku (ostatnio wyszedł, polatał i sie schował, ale chyba jedna martwą pinkę zjadł)
    Ale mam tak skonstruowane terra że widzę wnętrze jego kryjówki więc sie nie martwie


  7. #7
    bastek03
    Guest

    Re: Wylinka kędziora L2

    A co oznacza? Ładnie błyszczy


  8. #8
    sskin
    Guest

    Re: Wylinka kędziora L2

    nic nie oznacza! u gatunków z rodzaju brachypelma [i nie tylko] jest całkowicie normalna i powiększa się na cały odwłok wraz z wiekiem pająka. zbliżającą się wylinke można poznać po tym iż cały odwłok ciemnieje i staje się bardziej 'błyszczący'.


  9. #9
    sskin
    Guest

    Re: Wylinka kędziora L2

    napisałem z małym błędem ;] otóż ciemnieje cały pająk a nie tylko odwłok ;]


  10. #10
    morda
    Guest

    Re: Wylinka kędziora L2

    Pająk może wylinieć i po 5 miesiącach. To nie zależy i nigdy nie będzie zależeć od Ciebie. Cierpliwości! W tym hobby się przydaje...

    Wątek zamykam, bo takich myły setki. Poczytaj w Archiwum itp.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •