Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Hysterocratesy Hysterocratesy

  1. #1
    sskin
    Guest

    Hysterocratesy Hysterocratesy

    witam
    otóż w tej chwili mam 3 pajączki: B.albopilosum P.cambridgei i B.emilia
    postanowiłem zakupić sobie jakiegoś hysterocratesa. myślicie ze sobie poradzę? ja uważam że tak bo nie traktuje tych zwierząt jak zabawek i nie zdażyło mi się aby mi uciekł czy coś takiego. Planuje kupić podrośniętego osobnika i osadzić go w docelowym terrarium [30dł*20szer*40wys] myślicie ze to dobry pomysł czy lepiej malucha kupić?
    Włókno byłoby dobre dla podziemnych?? ponieważ w opisie któregoś z hysterocratesów jest że lepiej torf bo jest stabilniejszy.

    I jeszcze mam pytanie które zadaje z czystej ciekawości: Otóż samica składa kokon w 'norze' czy nie? i jak się jej go w takim razie odbiera jeżeli w norze?

    za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki
    poradźcie


  2. #2
    Maikardaaion
    Guest

    Re: HysterocratesyHysterocratesy

    Moim zdaniem Hysterocratesy sa najlepsze jako pierwsze podziemne pajaki.
    Takie terra jak piszesz jest dobre dla podrosnietego osobnika, tak okolo 9 wylinki wzwyz, samicy. Maluchy tez sa dobre 2,5 roku i masz doroslego
    Ja wszystkie pdziemne trzymam w czystym (bez domieszek piasku czy ziemi) torfie kokosowym i sobie swietnie radza z kopaniem norek itd.
    Samica sklada kokon w norze i siedzi z nim w norze. Zeby go odebrac trzeba rozkopac nore...


  3. #3
    morda
    Guest

    Re: HysterocratesyHysterocratesy

    Samica pilnuje kkokonu i słada go głęboko w norze.
    Terrarium super wymairy, będzie sobie mógł poszaleć. Te pająki wcale nie są tak agresywne, jak mają norę to od razu do niej uciekają. Jak już go naprawdę zdenerwujesz to głośno syczą i atakują co popadnie.
    Bardzo widowiskowo polują - czekają aż coś podejdzie i wyskakuja na to z nory.
    Ja trzymie na torfie, ziemia też jest dobra.
    Kup od razu kilka maluchów - satysfakcja gwarantowana. Naprawdę świetne ptaszniki.


  4. #4
    sskin
    Guest

    Re: HysterocratesyHysterocratesy

    a co powiesz o samicy koło 8 wylinki poradziłbym sobie ? oczywiście maluchy przy okazji też może kupie szczególnie jak mi się spodobają


  5. #5
    morda
    Guest

    Re: HysterocratesyHysterocratesy

    No pewnie, że sobie poradzisz. Uważaj tylko jak będziesz ją przeprowadzał i miej w pogotowiu pudełko. Pamiętaj - one są dość silne i momentami bardzo szybkie. Jak będziesz uważał i przenosił ją stanowczo to bezproblemowo. Ja z moimi nigdy nie miałem problemu. To jednak łatwiejszy podziemny niż np. Haplopelmy.


  6. #6
    sskin
    Guest

    Re: HysterocratesyHysterocratesy

    a jeszcze który z nich jest ciemniejszy? sp 'gigas' czy 'hercules'? i po której wylince samica może kopulować? ;]


  7. #7
    Tepez
    Guest

    Re: HysterocratesyHysterocratesy

    Mam od niedawna H. Hercules L3 i jest świetny polecam młodego Myślałem, że będzie trudniej, wcale nie pokazuje agresywności nawet bez norki Wykopał norke i się tam chowa, bomba

  8. #8
    morda
    Guest

    Re: HysterocratesyHysterocratesy

    Sp. 'gigas' i 'hercules' są podobne i są sprzedawane róznie, nieraz jedno podpisane jako drugie. Spróbuj łączyć kolo 10-11 wylinki.


  9. #9
    Maikardaaion
    Guest

    Re: HysterocratesyHysterocratesy

    Gigas, ten prawdziwy opisany gatunkowo jest cimniejszy, po wylince prawie czarny.

    Z mich obserwacji wynika, że w handlu u nas sa obecnie dostepne tylko dwa gatunki Hysterocratesow. Hysterocrates gigas oraz Hysterocrates crassipes. Ten ostatni jest sprzedawany pod roznymi nazwami, najczesciej H. hercules oraz H. gigas wlasnie. Czasami zdarza sie Hysterocrates ederi, ale rzadko.
    Prawdziwego H. hercules nie ma w handlu w ogole, najprawdopodobniej ten osobnik o ktorum wszyscy pisza to H. gigas. A poniewaz oryginalny genotyp herculesa zaginal, wszystko jest mozliwe.

    Wiec jak kupisz H. gigas to mozesz dostac H. crassipes. Jak kupisz H. hercules na pewno dostaniesz H. crassipes :P


  10. #10
    Maikardaaion
    Guest

    Re: HysterocratesyHysterocratesy

    PS zajrzyj do mojej oferty na sprzedaz mam pelna game hysterocratesow :P


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •