Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: pajaki a kolor scian

  1. #1
    samar
    Guest

    pajaki a kolor scian

    no wlasnie..bliska mi osoba uwaza, ze obecnosc pajakow w pomieszczeniach zalezy od koloru scian tych pomieszczen..i tak wlasnie ta osoba twierdzi, ze pajaki nie pojawiaja sie w pomieszczeniach, gdzie sciany maja kolor rozowy..:> czy moze ktos jakos naukowo wytlumaczyc ze to nieprawda?? badz wrecz przeciwnie..ewentualnie potwierdzic ta teze..?


  2. #2
    SpN
    Guest

    Re: pajaki a kolor scian

    skoro pająki są ślepe to raczej nie robi im różnicy kolor ścian

  3. #3
    angelo
    Guest

    Re: pajaki a kolor scian

    ja mam rozowe sciany i mam pelno pajakow

  4. #4
    Atrax
    Guest

    Re: pajaki a kolor scian

    Pani od plastyki mi mowila, ze zielony kolor umieszcza sie w szkolach i psychiatrykach, zeby ludzie nie byli rozdraznieni ..... ale jak sie to ma do pajakow, to ni cholery nie wiem :]]]]
    To raczej nie jest z tym zwiazane. Pajaki maja na tyle rozwiniety wzrok, aby rozrozniac, czy jest ciemno, czy nie... i to ten czynnik wplywa czesciowo na ich zachowanie.


  5. #5
    Awikularia
    Guest

    Re: pajaki a kolor scian

    Moja babcia ma rozowa kuchnie. I pajaki sa. Ja mam biale sciany, i tez sie czasami zdarzy. Mama ma zielonkawe, i tez znajduje pajaki. Tak wiec ta twoja bliska osoba, samar, gada bzdurki. A moze ma tak klinicznie czysto (i takiego sprzątacza w domu), ze pajaki po prostu nie maja prawa bytu. Ja np. u siebie sprzatam i sporadycznie znajduje pajaka (ze 2-4 razy w roku), a nie twierdze, ze kolor biały moich scian odstrasza te skądinąd mile zwierzatka .

  6. #6
    samar
    Guest

    Re: pajaki a kolor scian

    tez tak mysle:P czekam na dalsze opinie..im wiecej i im bardziej przekonywujace tym lepiej, bo mi juz jezykiem kolkiem staje a i tak nie jestem widocznie wystarczajaco przekonywujaca


  7. #7
    Tomek_Nie
    Guest

    Re: pajaki a kolor scian

    ja mam niebieskie sciany ale pajaczki czasem sie przyplataja z pola np ostatnio mialem mlodocianego skakuna :]

  8. #8
    SDY
    Guest

    Re: pajaki a kolor scian

    To co Arax napisal jest nalepszym dowodem na to ze to nie prawda: pajaki nie rozrozniaja kolorow. Tylko ciemnosc i swiatlo... Lepszego argumentu chyba nie dostaniesz.


  9. #9
    Dawidptasznik
    Guest

    Re: pajaki a kolor scian

    Mi sie wydaje ze kolor scien nie robi im roznicy, przeciez pajaki nie reaguja na ciemosc i swiatlo, wiec po jakiego im kolor siena ma przeszkadzac!!
    POZDRO

  10. #10
    Awikularia
    Guest

    Re: pajaki a kolor scian

    Dawid, ptaszniki wlasnie reaguja na ciemnosc i jasnosc...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •