Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: bledne rozpoznawanie plci

  1. #1
    angelo
    Guest

    bledne rozpoznawanie plci

    chodzi mi o to zdjecie:
    http://terrarium.com.pl/forum/downlo...90/wylinka.jpg
    wszyscy znawcy zgodnie stwierdzili ze to samiec.
    jest to kedzior l9 w takim wieku spermateka jest bardzo malutka ale na tym zdjeciu widac ja nawet dobrze. przyjzyjcie sie i zobaczycie ze mam racje na samym poczatku plytki widac dwa malenkie rozki.
    i to jest kolejny dowod ze szacowanie plci na tym forum nie ma sensu. zdjecia sa pod dziwnymi katami zle pada swiatlo i juz bledna ocena (nawet przez specjaliste)

  2. #2
    SDY
    Guest

    Re: bledne rozpoznawanie plci

    No bo ja wiem... U Barachypelm spermateka jest dosc dobrze widoczna... Zobaczy sie jak mu haki wyrosna. Albo i nie wyrosna:P


  3. #3
    Baku
    Guest

    Re: bledne rozpoznawanie plci

    a moze dałbyś tak adres do tego tematu ??


  4. #4
    Atrax
    Guest

    Re: bledne rozpoznawanie plci

    Bo to jest loteria. Ja od poczatku mowilem, ze kazdy powinien sam probowac uczyc sie rozpoznawac plec... ale jestem w mniejszosci :]
    (a materialy do nauki sa) :]
    Jest to i tak jedno z lepszych zdjec, jakie widzialem. Sam wiesz, jakiej jakosci fotki umieszczaja uzytkownicy, a i tak znajdzie sie gama osob chetna do "pomocy" (ktora o rozpoznawaniu plci nie wie nic). Co tu sie dziwic :] Specjalista tez zreszta moze sie pomylic (ludzka rzecz :]), dlatego ja od poczatku zachecalem do czytania przez poczatkujacych artykulu Roberta. Tam to jest dobrze wyjasnione i kazdy powinien latwo samemu dojsc.


  5. #5
    Awikularia
    Guest

    Re: bledne rozpoznawanie plci

    Coz, ja bym sobie dala łeb uciac, ze to samiec. Zamieszczone sa w tym temacie dwie fotki - no i faktycznie, na jednej widac malutka spermateke "dwu rożkową" (zwrocil mi na to przed chwila uwage angelo), a na drugim nie widac absolutnie nic - czyli samiec. A jest to, jak sadze, zdjecie jednej wylinki. Czyli rzeczywiscie, wszystko zalezy od zdjecia. Fakt, najlepiej jest samemu rozpoznawac plec, ale jak ktos nie umie, to co zrobic.... Ja np. nie umiem poznawac plci po "spodzie pajaka", a jedynie na podstawie wylinki - i to najlepiej, jak ja mam tuż przed nosem...

  6. #6
    Atrax
    Guest

    Re: bledne rozpoznawanie plci

    Mi sie zdawalo, ze umiem rozpoznawac po spodzie, dopoki polowa moich samcow nie okazala sie samicami


  7. #7
    angelo
    Guest

    tu jest link to topicu gdzie jest drugie zdjecie

    http://terrarium.com.pl/forum/read.p...=79862&t=79862
    na pierwszym zdjeciu ewidentny samiec na drugim widac malenka spermateke
    dla porownania wysle zamieszcze jutro zdjecie mojej wylinki z identyczna mala spermateka ktora zobaczylem dopiero po l9

  8. #8
    morda
    Guest

    Re: bledne rozpoznawanie plci

    Ja u kędziora nieraz widziałem wcześniej.
    Jedną z moich samic wysexowałem tak po 6-7 na 100%.

    To jest 100% samiec.


  9. #9
    Atrax
    Guest

    Re: bledne rozpoznawanie plci

    Jak Awi powiedziala, zalezy od zdjecia :]
    Jak dla mnie, byl to encyklopedyczny przyklad samca. Zreszta mozna to wywnioskowac po moim ostatnim poscie w tym watku :>


  10. #10
    pafcio
    Guest

    Re: tu jest link to topicu gdzie jest drugie zdjecie

    a możecie zaznaczyć na tym zdjęciu te rózki?i pokazać?? bo ja nie widze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •