Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: The bigest of Brachypelms

  1. #1
    Mimi
    Guest

    The bigest of Brachypelms

    Która Brachypelma według was osiąga największe rozmiary? Bo różnie na stronach piszą, ale np. z waszych hodowli? Bardzo interesuje sie Brachypelmami i stąd to pytanie. Na arachnea.pl znajduje sie fotka samicy vagansa L10, która ma 15 cm rozpiętości odnózy , a moja vaganska miała wylinke w niedziele i zanim ją przeszła była L8 lub L9 i miała 5,5 cm ciała, a teraz jeszcze jej nie widziałem poza kokosem, choć pewnie juz raz wyszła dzisiaj bo widziałem kupke przed kokosem, ale jako tako ja widać i ma hmmm... tak myśle ze koło 6,3 ciała, a podobno jest L9 lub L10


  2. #2
    kak
    Guest

    Re: The bigest of Brachypelms

    Z tego co wiem, to właśnie vagans jest największy.
    Chociaż na arachnea piszą o około 6-7 cm ciała, a tutaj 10 cm, to wg mnie prawda jest tutaj :P


  3. #3
    Mimi
    Guest

    Re: The bigest of Brachypelms

    Tutaj pisze, ze samica vagansa dorasta do 12cm długości. Kiedy ja się kiedyś zapytałem czy to prawda, odpowiedziano mi, ze dorasta do tylu cm z nogami. A zobacz tu: http://www.ptasznik.pl/gatunki.php3?gatunek=9, pisze ze samica vagansa dorasta do 10 cm ciała. I jeszcze jedna strona była, na której pisało, ze samica vagansa dorasta do 20 cm rozpiętości odnózy.


  4. #4
    matii
    Guest

    Re: The bigest of Brachypelms

    Z tego co wiem najwieksze rozmiary osiagaja smithi,albopilosum,auratum i boehmei.

    Mam dwie samice: smithi i auratum (7 letnie) maja ok.8 cm samego ciala ale podejrzewam,że beda jeszcze wieksze.
    Samice Brachypelm moga nawet 30 lat zyc,wiec maja jeszcze duzo czasu zeby powiekszyc swoje rozmiary.

    W jakims poscie ktos kiedys pisal o bardzo starej samicy vagansa,ktora miała ok 9 cm. cialka

  5. #5
    cage
    Guest

    Re: The bigest of Brachypelms

    niekoniecznie jest powiedziany który jest największy bo zalezy to wszystko od "metabolizmu" karminia itd pająka. moze być wszędzie że vagans aż wkońcu może smithi dorośnie to mega rozmiarów.

    a co to długości życia brachypelm do 30 lat - :/ z tego co wiem to najdł€żej żyła samica b. emilia - 31 lat - i to był chyba rekord.


  6. #6
    wh6fxe
    Guest

    Re: The bigest of Brachypelms

    31 lat:|. A co do tego smithi to ja czekam az moj pobije rekord wielkosci . jak narazie L8 - 5,5 cm cialka

  7. #7
    kagetsu
    Guest

    Re: The bigest of Brachypelms

    wow , moj smithi L7 ma 2 cm cialka ;P i kolegi tez ;P

  8. #8
    przemek_lewy
    Guest

    Re: The bigest of Brachypelms

    moj smithi L7 ma 3,6 cm cialka i nie jest najedzony, a co do wielkosci to cage ma racje to jest indywidualne dla kazdego pajaka, czasami tak jak u kolegi wyzej smithi L7 ma 2 cm cialka a u kogo innego nawet 4cm. a te wielkosci co podaja na stronach sa skrajne


  9. #9
    Mimi
    Guest

    Re: The bigest of Brachypelms

    wiem, ze to zalezy indywidualnie od osobinika, mi sie rozchodzi o to która z Brachypelm według was lub w waszych hodowlach osiaga największe rozmiary, tak ogólnie


  10. #10
    matii
    Guest

    Re: The bigest of Brachypelms

    Cage,nie zgodze sie z Toba.Wiekszośc Brachypelm tyle zyje.O tej 31 letniej emili czytalem na arachnoboards.Zreszta dawalem tutaj nawet link do tego tematu.
    Musze poszukac dobrze w necie,kiedys mialem zapisany link do stronki,opisana byla tam samica smithi,ktorzy zyje w zoo,w Australii.Zlapano ja jako dorosla,w niewoli zyje juz 32 lata,jest to nawet udokumentowane.

    Co do dlugowiecznosci ptasznikow,prowadze regularna korespondencje z Holendrem,ktory tak jak ja,ma zboczenie na punkcie Brachypelm,pisal mi kiedyś o samicach Aphonopelm,ktore podobno w dlugowiecznosci bija na glowe Brachypelmy i moga spokojnie 40 lat zyc.Ale i ile w tym prawdy nie wiem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •