Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: samiec przedwcześnie dojżały?

  1. #1
    raptor
    Guest

    samiec przedwcześnie dojżały?

    Normalnie nie zwróciłbym uwagi na małego samca usambary podczas rutynowego przeglądania pająków ale tym razem moją uwagę przyciągneły, jak na owego młodziaka, dorbne szczegóły. Okazuje się, iż samiec ten mając niespełna 2,5 cm (L7/8) jest już dojżały... Dziwnie wygląda w konfrontacji z samicą, która jest przecież relatywnie dwa razy większa, nie wspominając już o masie... NIespodziewałem się aby pająk był dojżały przy takiej wielkości. Często się to zdaza? Zastanawiam się, czy go dopiścić, czy dać sobie spokój.


  2. #2
    robert.p.
    Guest

    Re: samiec przedwcześnie dojżały?

    Miałem kiedys od kolegi takiego samego małego samca murinusa-mniej wiecej tej wielkosci co Twój.Po dopuszczeniu do samicy próbował kopulowac,ale dysporoporcja rozmiarów nie pozwoliła mu na zaczepienie jej zebów jadowych na haczyki,no i nie sięgał bulbusami do jej otworu płciowego.Po kilkudziesieciu minutach niepowodzeń,samica wnerwiła sie ostatecznie i zezarła niedorostka.


  3. #3
    wh6fxe
    Guest

    Re: samiec przedwcześnie dojżały?

    U murinow taki maly dorosly samiec nie jest az tak zadko spotykany. Tak maly samiec zadko staje sie urzyteczny podczas kopulacji (lub wogole) nie slyszalejm jeszcze przypadku gdzie tak maly samiec dobrze sie spisal:].


  4. #4
    Awikularia
    Guest

    Re: samiec przedwcześnie dojżały?

    Ja mam samca Paraphysa manicata, ktory ma niecale 2 cm ciala (powinien miec tak ze 3-3,5 cm. Jest dorosly od pazdziernika 2004 r. W "dziecinstwie" chorowal - zaatakowala go plesn. Udalo mi sie go uratowac, ale nie urosl za bardzo.

    A u P. murinus zdarzaja sie takie maluchy. Reszta tak, jak pisal Robert.

  5. #5
    garo
    Guest

    Re: samiec przedwcześnie dojżały?

    To zalezy od tego ile mial pokarmu w zyciu, ten najwyrazniej byl slabo karmiony i nie urosl za duzy ale jest dojrzaly, i moze byl starszy niz L7-8 a tego nie wiesz !

    garo

  6. #6
    raptor
    Guest

    Re: samiec przedwcześnie dojżały?

    no akurat na pewno nie jest starszy niż L7/8- mam jeszcze kilka sztuk : )
    wszystkie karmię jednakowo


  7. #7
    moro
    Guest

    Re: samiec przedwcześnie dojżały?

    ja teraz mam murinusa L8 i jest już dojżały samiec

  8. #8
    Buzek
    Guest

    Re: samiec przedwcześnie dojżały?

    No ja też mam pdobny przypadek mam samca Brachypelma Vagans. Dokładnie 7 lipca wyliniał na L8 a 8 lipca zauważyłem że ma już chaczyki i bulbusy, i tak jak w twoim przypadku pajączek nie jest za wielki. A co do pomyłki z liczba wylinek to wykluczam taką możliwośc gdyż mam go od L1. Na początku tez mi sie nie chciało wierzyć w takie przedwczesne dojrzewanie ptaszników, ale teraz wiem że to możliwe.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •