Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: aukcja - prosze nie kasowac przez kilka dni

  1. #1
    Awikularia
    Guest

    aukcja - prosze nie kasowac przez kilka dni

    Prosilabym uzytkownikow, ktorzy robia zakupy poprzez alegro, aby uwazali na te aukcje:

    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=60411936

    Moze oczerniam czlowieka, ale jezeli ktos wystawia aukcje, ktora jest moja aukcja, to chyba cos nie tak. Nie mowiac o tym, ze nie odpowiada na moje meile. Allegro rowniez nie reaguje, co przykro mi stwierdzic. Tak wiec prosze uwazac, moze sie okazac, ze to kolejny naciagacz.

  2. #2
    garo
    Guest

    Re: aukcja - prosze nie kasowac przez kilka dni

    Oki serdeczne dzieki na pewno bede uwarzal na to i przekaze innym dzieki Awi.



    garo

  3. #3
    fibus13
    Guest

    Re: aukcja - prosze nie kasowac przez kilka dni

    Moze ja napisze do niego maila jako ze jestem zainteresowany i wtedy poda swoje gg lub telefon?


  4. #4
    ProfesYonalista
    Guest

    Re: aukcja - prosze nie kasowac przez kilka dni

    "ale jezeli ktos wystawia aukcje, ktora jest moja aukcja "

    Ja myslalem ze skoro on wystawil aukcje to aukcja jest jego a nie twoja ,conajwyzej mogl skopiowac tekst ale to nie musi znaczyc ze jest oszustem , jezeli skopiowal tekst to mozesz go oskarzyc o plagiat i tyle
    Moze nie chcialo mu sie wymyslac samemu

  5. #5
    cyclosternum
    Guest

    Re: aukcja - prosze nie kasowac przez kilka dni

    Cyklosternum Fasciatum L7 ;]

    kolo podał swoje gg


  6. #6
    Awikularia
    Guest

    Re: aukcja - prosze nie kasowac przez kilka dni

    Prosze zwrocic uwage na temat:
    http://terrarium.com.pl/forum/read.p...&i=8688&t=8688
    Tam napisalam wiele o aukcjach tego uzytkownika.

    Coz, profesyonalisto, mnie g**** obchodzi, co mu sie chcialo, a czego mu sie nie chcialo, grunt, ze nie zapytal mnie ani o tresc, ani o zdjecie. A nie wierze, ze jest biednym niewiniatkiem, ktoremu ktos podeslal moja aukcje i on ja wykorzystal w dobrej wierze. Po prostu doprowadzaja mnie do szalu tacy ludzie. A jak ktos ma meila ....1990, to raczej tutaj wpisuje swoj wiek. Wiec jest to bezczelny smarkacz, ktory ani nie raczy odpisac na meile - uprzejme, bo nie jestem chamska, ani na wiadomosci na gg (nie obrazajac maloletnich uzytkownikow tego forum).

  7. #7
    sebooz
    Guest

    Re: aukcja - prosze nie kasowac przez kilka dni

    Awi - to nie wiem czy jak przeglądałaś tą aukcję to już to było czy nie ale skoro Ty mówisz ze to jest Twoj tekst i zdjęcia (a osobiście szczerze wierzę w To co napisałaś) to to zdanie to już jest szczytem wszystkiego:
    "Opis aukcji i zdjęcia w niej są moją własnością i podlegają prawom autorskim – jeżeli chcesz je wykorzystać, to do mnie napisz"

  8. #8
    Dark Raptor
    Guest

    Re: aukcja - prosze nie kasowac przez kilka dni

    Awi - Allegro zadziała, ale z dużym opóźnieniem. Sam co jakiś czas przeglądam aukcje i "wywalam/poprawiam" aukcje tym, którzy bezprawnie wykorzystują moje zdjęcia lub teksty. Kiedy uprzejmie prosiłem o uiszczanie opłaty za prawa autorskie, przeważnie zdjęcia szybko znikały. W kilku przypadkach serwis wyrzucił aukcje za brak odpowiedzi autora.
    Niestety, ale pojęcie "Praw autorskich" na allegro nie istnieje. 80% zdjęć z aukcji to kradzieże z tarantulas.ru i kilku innych serwisów ptasznikarskich.


  9. #9
    sebooz
    Guest

    Re: aukcja - prosze nie kasowac przez kilka dni

    a odnośnie praw autorskich itp to jak się zamieści adnotację z wyraźnym podkreśleniem ze nie są to moje zdjęcia i ze pochodzą ze strony (i w tym momencie podaję adres strony) to jak się wtedy ma ta sprawa? czy jest takie coś dopuszczalne czy nie bardzo?

  10. #10
    Dark Raptor
    Guest

    Re: aukcja - prosze nie kasowac przez kilka dni

    Nie możesz. Musisz mieć wyraźną zgodę autora.

    Podobnie w postach na forum. Nie wolno dawać zdjęć z netu (z "img"), sam to kiedyś robiłem :P, a powinno się dawać tylko link. Choć słyszałem o interpretacji zakazu "głębokiego hotlinkowania" kiedy to wolno dać adres tylko strony głównej i generalne namiary, gdzie znaleźć zdjęcie.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •