Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Ciekawy link :P

  1. #1
    Gallson
    Guest

    Ciekawy link :P

    Widzialem ze oI0 tez pisal na ten temat o tym katniku na allegro ze jest niby bardzo jadowity chcialem sprawdzic gdzie taka sciema jest :P ja slyszalem ze katnik nawet nie moze przebic ludzkiej skory ale ta strona ma inne zdanie http://etox.2p.pl/biblio.html?str=9

  2. #2
    progor
    Guest

    Re: Ciekawy link :P

    Nie wiem czy nam chodzi o to samo... Rczej nie, bo kątniki to nie są duże brunatne pająki żyjące w stadach i robiące rany o średnicy 1,3-2,5 cm...

    A jeśli Panu doktorowi chodzi o tane kątowe kątniki no to: "niestety wiedza na temat hodowli i obchodzenia się z tymi zwierzętami, która ma na ogół odzwierciedlenie w zasobności portfela (i tytułu naukowego) właściciela terrarium, nie zawsze idzie w parze ze znajomością niebezpieczeństw z taką hodowlą związanych.

    Ale co do jednego musze sie zgodzić... centralny bank danych Regionalnych Ośrodków Toksykologicznych byłby naprawde niezłym pomysłem. Zarówno z danymi hodowców jak i gatunków przez nich hodowanych (i pająki i jadowite węże - mimo iż są na nielegalu w Polsce - póki co).


  3. #3
    SHERON
    Guest

    Re: Ciekawy link :P

    Troszke iny temat. Powiedzcie mi bo czytalem ten artykuł no i już ktoryś raz spotykam sie z rada zarejstrowania w Tym banku toksykologi Czy ktoś z was zarejstrowal sie tam ?? A jesli tak to w jaki sposub ??

  4. #4
    garo
    Guest

    Re: Ciekawy link :P

    spoko


    garo

  5. #5
    Atrax
    Guest

    Re: Ciekawy link :P

    Gallson - Nie myl T. agrestis z naszym T. atrica.
    Moge sie mylic, ale sa to 2 rozne pajaki i T. agrestis jest rzeczywiscie dosc niebezpieczny.

  6. #6
    SuperObiś
    Guest

    Re: Ciekawy link :P

    Kiedyś wyczytałem ze prawdopodbnie w Stanach za większość ukąszeń T.agrestis obwinano pająki z rodzaju loxosceles. T. agrestis jest tam bardziej pospolity i występuje na większym obszarze niz Loxoscelesy.
    Z tego co wiem to nawet po tych naszych kątnikach mogą powstać brzydko gojące się i ropiejące rany rany. Nie zaryzykowalbym wzięcia takiego brzydala na lapy.


  7. #7
    michaśśś
    Guest

    Re: Ciekawy link :P

    wczoraj znalazłem najwiekszego kątnika jakiego kiedykolwiek widziałem , jak sie rozłożył to jak ptasznik łojej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •