Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: ptaszniki nadrzewne

  1. #1
    01hunter
    Guest

    ptaszniki nadrzewne

    Czytałem gdzieś że pająki nadrzerwne bardzo dobrze i wysoko skaczą czy to prawda? Sa jakieś specjalne wymagania co do hodowli tych ptaszników. Chodzi mi o cos co może zaskoczyć chodowcę naziemnych. Np.przypadkiem nie wyskoczy mi z terra jak je otworzę albo cos takiego?

  2. #2
    Theraphos
    Guest

    Re: ptaszniki nadrzewne

    Tak, nazywa sie to lotem ślizgowym.
    Ptaszniki nadrzewne sa zreguły szybsze i bardziej jadowite niz naziemne.
    Nie ma specjalnych wymagan co do innych ptaszników poza wielkoscia terrarium.


  3. #3
    01hunter
    Guest

    Re: ptaszniki nadrzewne

    a wysoko to jest w stanie podskoczyć?

  4. #4
    Atrax
    Guest

    Re: ptaszniki nadrzewne

    nie w pion.

  5. #5
    01hunter
    Guest

    Re: ptaszniki nadrzewne

    zastanawiam sie czy to dobbrze czy źle... trzeba refleks miec do tych nadrzewnych dzięki za ostrzeżenie. Pozdro wszystkim

  6. #6
    Atrax
    Guest

    Re: ptaszniki nadrzewne

    Bardzo dobrze! Same plusy...byc takim pajakiem. Nikt Ci do terrarium nie pcha lap :]

  7. #7
    Poecilotheria waski
    Guest

    Re: ptaszniki nadrzewne

    ja z tego co wiem to tylko widzialem skaczace avicularie.
    PODOBNO CAMBRI SKACZA TYM LOTEM SLIZGOWYM ALE JESZCZE TEGO NIEWIDZIALEM I PEWNIE NIKT NIEWIDZIAL



    POZDRO WASKI

  8. #8
    _andros
    Guest

    Re: ptaszniki nadrzewne

    nie wiem czy mam rację ale według mnie lot ślizgowy jest wtedy gdy np.cambri. skoczy z gałęzi za gałąź znacznie oddalonom, wszyscy(albo większość) pewnie widziałe w tv latające wiewiórki, i to jest właśnie lot ślizgowy a nie zkok na 30 cm

  9. #9
    popekjr
    Guest

    Re: ptaszniki nadrzewne

    pajaki nadrzewne skacza, tak jak kolega wyzej napisal na odleglosc 20-30 cm, nie widzialem skaczacej cambri ale moja irminie owszem, skoczyla blyskawicznie, calkiem daleko i mialem troche szukania.


  10. #10
    YasieQ
    Guest

    Re: ptaszniki nadrzewne

    Cambri nie skacza?
    To chyba nigdy nie widziales mojego :P
    Probowalem to kiedys nawet sfilmowac bo potrafil skoczyc na odleglosc okolo 1,5m (w poziomie mierzone) skaczac z oparcia krzesla na wykladzine... niestety za kazdym razem jak probowalem filmoac nie chcial skakac tylko schodzil na dol ...
    Prawa Murphiego jak zwykle dzialaja ....


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •