Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: kokon z niczego(?)

  1. #1
    2P
    Guest

    kokon z niczego(?)

    Dziś moja samica geniculaty złożyła kokon. Problem w tym, że jestem prawie pewien, że jest niezapłodniony. Dopuszczałem do niej samca kilka razy, ale nic z tego niewyszło (chyba że jestem ślepy ). Słyszałem, że coś takiego zdarza u nadrzewnych, ale nie u geniculaty.


  2. #2
    2P
    Guest

    Re: kokon z niczego(?)

    Czy ktoś miał podobny przypadek?


  3. #3
    ironkapela
    Guest

    Re: kokon z niczego(?)

    O ile mi wiadomo nie tylko nadrzewne moga skladac niezaplodnione kokony. Lepiej jej nie zabierac tego kokonu, bo samica moze doznac jakiegos "urazu psychicznego" (bylo kiedys o czyms takim na forum). Mozliwe tez ze jestes slepy, ale to dopiero pozniej sie okaze


  4. #4
    2P
    Guest

    Re: kokon z niczego(?)

    Ale jak niezabiorę kokonu, to będe dłużej czekał na następną wylinkę, po której chciałbym znowu dopuścić samca. A jeśli, jestem ślepy to może nic niewyjść z zapłodnionego kokonu np. z powodu złych warnunków w terra


  5. #5
    fiszka
    Guest

    Re: kokon z niczego(?)

    A co moze sie samicy stac jak sie jej zabierze kokon?? niewiedzialem tego postu o urazach psychicznych. :/

  6. #6
    tosik
    Guest

    Re: kokon z niczego(?)

    jak zbierzesz samicy kokon moze byc agresywna i robic sobie kokon z ziemi ja zawsze zabieram kokon po 3 dniach i daje kokon z chusteczki chigienicznej w zastepstwie


  7. #7
    Pozamiatane
    Guest

    Re: kokon z niczego(?)

    Lepiej zabrac bo samica moze go zniszczyc .

  8. #8
    kielon
    Guest

    Re: kokon z niczego(?)

    jeżeli to jest prawdziwy kokon to zabierz go jeżeli ci zależy na młodych kiedyś ktoś wspominał ze jego pajączek robić sobie kokon ćwiczebny utkany tylko z samej pajęczyny (pusty w środku) ale jeżeli wiesz ze zkładała tam jajeczka to zabijesz kokon

  9. #9
    popekjr
    Guest

    Re: kokon z niczego(?)

    kokon zabierz jak najbardziej.
    a to o urazie psychicznym to ktos opisywal, ze zabral samicy prawdziwy kokon, a ta robila sobie kulki z piachu i je tez zabieral i cos tam sie z nia dzialo.
    kokon zabierz a jak zrobi sobie zastepczy to jej go zostaw.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •