Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: nie róbcie tego w domu, czyli ucieczki ptaszników

  1. #1
    werni
    Guest

    nie róbcie tego w domu, czyli ucieczki ptaszników

    Witam
    W ciągu ostatnich dni spotkałem się z przykładami wyjątkowej desperacji i cierpliwości pająków, czego efekty zamieszczam na zdjęciach poniżej:

    Tak wygląda pudełko po kilku dniach pracy B.albopilosum L8..



    .. a tak pokrywka dobrze znanych wszystkim pudełek z apteki przerobiona przez rocznego C.crawshayi



    Pająkąm udało się przecisnąć przez te otwory i uciec. Sugeruję sprawdzać, czy nocami wasze paskudy nic nie kombinują.


  2. #2
    DragoN16
    Guest

    Re: nie róbcie tego w domu, czyli ucieczki ptaszników

    mi samiec albopilosum tak nawiał pare dni temu


  3. #3
    ponczos
    Guest

    Re: nie róbcie tego w domu, czyli ucieczki ptaszników

    Najlepszy sposób - sprawdzać co dzień, dwa "terra" i problem się nie pojawi... Jak ktoś nie ma czasuna kontrolę, to niech ograniczy liczbę gatunków. Amen.

  4. #4
    werni
    Guest

    Re: nie róbcie tego w domu, czyli ucieczki ptaszników

    Wystarczył właśnie "dzień, dwa" by z nieznacznie napoczętego otworu wentylacyjnego zrobiło się takie coś ja widać na zdjęciach. Poza tym tego typu problemy mają największe szanse wystąpienia w czasie naszego wyjazdu. Dobrą metodą jest zbiorcze trzymanie małych pudełek we wspólnym akwawium, uciekinierowi może się już nie chcieć wspinać na szybę i zwiedzać świat. Przykrycie też nie zaszkodzi.

    Ale ogólnie koncepcja częstego sprawdzania jest jak najbardziej słuszna.


  5. #5
    tosik
    Guest

    Re: nie róbcie tego w domu, czyli ucieczki ptaszników

    miałem identyczną sytuacje z H.shmidti L8


  6. #6
    wh6fxe
    Guest

    Re: nie róbcie tego w domu, czyli ucieczki ptaszników

    A mi sie takie cos nigdy nie zdazylo i nawet nie widzialem zeby otwor wentylacyjny byl choc troszke nadgryziony:/. Jak zaczynalem z terrarystyka to wlasnie mnie przed tym przestrzegano.. ale gdy juz troche sie w to wczulem pomyslalem ze to brednie..:/. No ale chyba jednak niee..:]


  7. #7
    cyclosternum
    Guest

    Re: nie róbcie tego w domu, czyli ucieczki ptaszników

    heheh moje kombinują ale jeszcze im sie nie udało :P
    powodzenia w szukaniu jak sie jeszcze nie znalazły ;]


  8. #8
    Masa
    Guest

    Re: nie róbcie tego w domu, czyli ucieczki ptaszników

    Rok temu nawial mi C.crawshayi L4 przez otwor na raczke w faunaboxie....do dzis go nie znalazlem...R.West w mailu do mnie napisal mniej wiecej cos takiego"wszystkie podziemne pajaki gdy juz uciekna z terra lub pojemnikow szukaja szczeliny w podlodze gdzie sie ukryjwaja..ale prawie zawsze zdychaja (spiderlings)maluchy z przesuszenia..."powodzenia w poszukiwaniach Werni


  9. #9
    werni
    Guest

    Re: nie róbcie tego w domu, czyli ucieczki ptaszników

    Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa. Post był w sumie tylko ku przestrodze, ale widzę zainteresowanie losem moich bestii, więc oto historii ciąg dalszy:

    Kędziorzyca została złapana od razu, siedziała na dnie akwarium, w którym mam pojemniki z małymi - nie ma to jak leniwy kedziorek

    Crawshayi biegał mi po pokoju max. 2 dni, po takim czasie zauważyłem tą dziurę. Przewędrował całkiem spory kawał pokoju (metrowy regał, otwartą przestrzeń podłogii na dobra sprawę cholera wie gdzie jeszcze był..) Godzinę temu udało mi się go znaleźć pod szafką komputera:



    Mogę powiedzieć, że mam szczęście. Gdyby się gdzieś zaszył w szpary podłogowe byłby nie do wytropienia.


  10. #10
    Poecilotheria waski
    Guest

    Re: nie róbcie tego w domu, czyli ucieczki ptaszników

    Bóg zaplac .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •