Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Piasek u skorpiona

  1. #1
    mnich87
    Guest

    Piasek u skorpiona

    Czy w terrarium ze skorionem cesarskim mogę zastosować jako podłoże piasek? Moim zdaniem ładniej to wyglada. W końcu część z nich żyje na takich terenach, a ja zapewniłbym mu prócz tego warunki identyczne jak w jego opisie.
    Z góry dzięki za odp.
    Pozdrawiam!
    Michał

  2. #2
    wh6fxe
    Guest

    Re: Piasek u skorpiona

    Ciezko bedzie z utrzymaniem odpowiedniej wilgotnosci..:/ Skorpy cesarskie czasem sobie kopia "norki" a "norki" w piasku nie wykopie.


  3. #3
    ~jonasz~
    Guest

    Re: Piasek u skorpiona

    o za ym lubia mokre podłoze ja robie takie bagienko w jednym miejscu tak na 1/3 terra i zazwyczaj tam siedza;]
    wie mozesz dac piasek i czesc wysypac torfem i zrobic im bagienko


  4. #4
    mnich87
    Guest

    Re: Piasek u skorpiona

    Dobry pomysł. A norkę mam zamiar mu zrobić z łupków sklejonych silikonem. Myślałem jeszcze o jakiejś żywej roślince (może właśnie w tym bagienku?). Z doświadczenia wiem, że trochę podwyższają wilgotniość.
    Kto wie, co się może nadać?
    Pozdrawiam!
    Michał

  5. #5
    wh6fxe
    Guest

    Re: Piasek u skorpiona

    Zywa roslinka do imperatora to bardzo glupi pomysl:/ roslinka szybo zostanei sniszczona... Naprawde nie polecam.Najlepszym rozwiazaniem bedzie jesli na podloze dasz wlokno kokosowe moze byc samo a moze byc wymieszane z piaskiem. DO tego wloz kryjowke/i ewentualnie jakas SZTUCZNA I MACNA roslinke czy korzen reszte skorp sam sobei ustroi.


  6. #6
    mnich87
    Guest

    Re: Piasek u skorpiona

    Nie wiedziałem, że aż tak niszczą roślinki. Myślałem o Argyrodermie, której w sumie nie powinien zniszczyć. To chyba jednak zrobię mu ten torf kokosowy.
    Dzięki za rady!
    Pozdrawiam!
    Michał

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •