Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: pare pytan

  1. #1
    jarooo
    Guest

    pare pytan

    na wstepie informuje ze nie znam sie zupelnie na krabach ale poniewaz myslalem o kupnie dlatego mam pare pytanek. 1czy pokarm podajemy na ladzie czy do wody 2jaki sprzet odprocz filtra i grzalki nalezy umiescic akwarium . dodam ze chodzi mi o kraba teczowego. za odp z gory thx


  2. #2
    Killer
    Guest

    Re: pare pytan

    Podajesz na lade na jakimś spodku albo nakrętce bardzo mało jedzą (przynajmniej mój) różne owoce, kawałek jabłka, czasami też skusi się na mięso(Adasiek lubi ugotowanego kurczaka, surowego nie rusza). W terrarium zrób mu oprócz baseniku sporą wysepkę 2/3 zbiornika i jakąś kryjówkę, najlepiej skorupę kokosa. Zadbaj też o ogrzewanie (zarówka) Mozesz posadzic roslinki ale kraby czesto lubią kopać. Mój na początku wykopał dracenkę i iryski ale po dwóch próbach dał sobie spokój i teraz ładnie rosną(ciekawe jak długo). Zadbaj też o odpowiednie przykrycie jeżeli chcesz go trzymać w akwarium(są mistrzami ucieczek) z cienką szybką 4mm radzi sobie bez problemu, odsówa i już jest na biurku

    Pozdrawiam.


  3. #3
    jarooo
    Guest

    Re: pare pytan

    thx ale mam jesce pare pytan. 1jak czesto nalezy wymieniac wode? 2lepiej hodowac jednego czy dwa kraby (moje akwarium ma 25x50x30 szer dł wys) 3jesli chodzi o czesc ladowa to czy wystarczy korzen lub kamien czy raczej jakis zbiornik w ktorym bedzie piasek z torfem? z gory thx za odp.


  4. #4
    Killer
    Guest

    Re: pare pytan

    ja wymieniam wode 1 w tygodniu czasami 2 (po 1/2 bo mam tam rybki pielegnice zeberki) jak bardzo nabrudzi ale zazwyczaj filtr wylapuje wszystko. mozna hodowac kilka sztuk ale jezeli nie zapewnisz duzego zbiornika to mogo sie pobic. akwa mam zblizonych wymiarow i trzymam jednego. wydaje mi sie ze takie rozmiary to tylko jednego. co do podloza to drobny zwirek wystarcza oddzielony jakas szybka od wody bez problemu sie moze w nim zakopac ale dobrze oddzielony torf tez moze byc(bardziej naturalne warunki)

    Zerknij w zalaczniki

    Pozdrawiam.


  5. #5
    jarooo
    Guest

    Re: pare pytan

    dzieki Killer!


  6. #6
    jarooo
    Guest

    Re: pare pytan

    ale przypomnialo mi sie jesce jedno: czy mozna zamiast zwirku stosowac piasek znad morza?


  7. #7
    Killer
    Guest

    Re: pare pytan

    oczywiscie tylko go dobrze przeplukaj


  8. #8
    jarooo
    Guest

    Re: pare pytan

    oki thx very much


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •