Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Jak poznać czy to krab tęczowy??

  1. #1
    alabaster18
    Guest

    Jak poznać czy to krab tęczowy??

    Mam pytnko poznać małego kraba tęczowego bo w sklepie mnie przekonują że to właśnie tęczowy ale mam wątpliwości. Jest malutki ma ok 2cm i jest brązowy. Jak widze wszystkie zdjęcia to tęczowe są kolorowe.

  2. #2
    straku
    Guest

    Re: Jak poznać czy to krab tęczowy??

    Może byc brązowy, bo takie się robia przed wylinką. A zasada jest taka, ze im młodszy krab, tym ma częściej wylinki. Nie wiem dokładnie, ale z kolorami u tak młodych osobników moze być różnie. Z tego co się dowiedziałem, takich rozmiarów krabiki czasem przywozi się przez pomyłkę, zagarniete z większymi sztukami, a jesli żyją to czemu ich nie sprzedać? Zawsze pozostaje ryzyko, że jednak to moze być inny gatunek, który przypływa z Ameryki Południowej jak wolny pasażer. Ale tego nie sprawdzisz. Jeśli masz mozliwosć, to albo poczekaj co się z krabem będzie działo (aż tylu chętnych to pewnie nie będzie), albo poszukaj większego, z przynajmniej jakimiś śladami kolorów
    Pozdrowy


  3. #3
    Otaku_JP
    Guest

    Re: Jak poznać czy to krab tęczowy??

    Ja też zastanawiam się nad kupnem tęczowca. U mnie w zoologu też są brązowe (konkretnie to są koloru klocka noworodka^_^) i sprzedawca też mi usilnie wmawia, że to są tęczowe, a nie inne:P Prawdowpodobnie młode osobniki nabierają kolorów z wiekiem (przynajmniej ja wyciągnołem takie wnioski).

    Otaku


  4. #4
    witek
    Guest

    Re: Jak poznać czy to krab tęczowy??

    cześć,
    może to europejski ? generalnie po linieniu tęczowy to nie do końca jest brązowy, raczej prawie czarny z góry: można zobaczyć u mnie w serwisie http://kraby.net plik video jak wygląda po zrzuceniu pancerza krab tęczowy .
    dokładny adres : http://kraby.net/index.php?part=video&news_b=3

    pozdrawiam.


  5. #5
    maze
    Guest

    Re: Jak poznać czy to krab tęczowy??

    to raczej nie jest teczowy widzialem takie. moj przed wylinka nie robi sie tak do konca brazowy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •