Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: utrzymanie akwarium

  1. #1
    Arystarch
    Guest

    utrzymanie akwarium

    Mam pytanie... od razu zaznaczam, że nie hoduję żadnego skorupiaka, tylko chrząszcze Dytiscus sp., ale może jednak znajdzie się ktoś kto mi poradzi, ponieważ chodzi mi o utrzymanie akwarium. Postanowiłem się spytać o to na tym forum, ponieważ karmię je surowym mięsem (chyba podobnie jak kraby czy raki). Moje pytanie brzmi, jak sobie radzić z utrzymaniem czystości wody, tzn. co zrobić, że nie trzeba było po każdym karmieniu mięsem zmieniać całej wody? Filtr, jakieś ślimaki czy może rośliny? Z góry dziękuje za odpowiedź.

  2. #2
    Radek. P.
    Guest

    Re: utrzymanie akwarium

    Kam je żywym pokarmem. najlepsze są larwy wodzenia (szklarka), bo się nie zakopują.

  3. #3
    straku
    Guest

    Re: utrzymanie akwarium

    Jesli to mozliwe, to zastosuj fitr. Jak najmniejszy. NIe wiem ile masz wody i jaki jest stopien zanieczyszczenia. Z doświadczenia powiem tylko, ze nawet najmniejszy fitr jest suteczny, pod warunkiem odpowiedniego dobrania przepływu. Fitr ma jeszcze kilka zalet oprócz fitrowania: wymusza ruch wody, dotlenia ją. Poza tym w fitrze zyja bakterie, które utrzymują równoeage bilogiczną wody. Dzięki temu szybako np. mija zmętnienie. Pamietaj jednak, że i fitr trzeba czyscić. Z upływem czasu zmniejsza sie jego przepływ pod wpływem zanieczyszczeń. Filtr dobrze tradzi sobie równiez z róznego rodzaju osadami, ale nie powierzchniowymi. Sądzę, że zmętnienie powodowane pokarmem da sie usunąć za jego pomocą. ALe wode i tak od czasu do czasu trzeba wymienić.
    Pozdrawiam
    K.


  4. #4
    Arystarch
    Guest

    Re: utrzymanie akwarium

    Dziękuję za odpowiedź. Chaoborusa jako pokarm raczej nie będę stosował, Dytiscus odżywia się raczej większymi zwierzętami (poluje przecież na małe rybki i kijanki). Na pewno jednak zastosuje filtr, ponadto dowiedziałem się, że mogłbym "wziąść" bakterie od jakiegoś akwarystyz jego filtra, by zasiedliły mój.

  5. #5
    mark0wy
    Guest

    Re: utrzymanie akwarium

    Bakterie nitryfikacyjne i tak pojawia sie same, oczywsicie jesli wezmiesz je od kogos z filtra, to filtracja biologiczna zacznie sie szybciej. Pamietaj jednak podczas przenosin, ze bakterie te sa bardzo wrazliwe.
    Pozdrawiam
    Mark0wy

  6. #6
    aliks
    Guest

    Re: utrzymanie akwarium

    Od czterech lat mam akwarium z krabem i nie posiadam filtra. Utrzymanie czystosci jest bardzo proste. Trzeba karmic malymi porcjami.Kiedy woda robi sie metna to po prostu trzeba ja wymienic. Ja wymieniam wode raz na tydzien.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •