Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Krab Afrykański

  1. #1
    misiekrzysiek12
    Guest

    Krab Afrykański

    Witam wszystkich mam pytanie czy moze znacie taki gatunek jak krab afrykanski one wygladaje jak teczowe moze to i sa teczowe ale chciałbym sie upewnic z góry dziekuje ze odpowiedzi


  2. #2
    lamalas1
    Guest

    Re: Krab Afrykański

    tak, to sa tęczowe, nie polecam zbytniego ufania nazwom polskim i/lub handlowym, kiedys w sklepie widzialem skorpene pod nazwą ryba lew, a jakiegos plaza beznogiego jako wąż wodny......

  3. #3
    misiekrzysiek12
    Guest

    Re: Krab Afrykański

    aha bardzo dziekuje za odpowiedz teraz juz bede wiedział. mozna juz zamknac ten temat


  4. #4
    wolanga
    Guest

    Re: Krab Afrykański

    tez sie spotkalam w jednym sklepie zoologicznym gdzie krab teczowy byl podpisany afrykanski... po kilku wizytach u nich i podaniu im nazwy lacinskiej teczowego, tlumaczeniu ze zyja w am. poludniowej, zmienili nazwe i jeszcze zapytali w jakiej cenie one stoja, czy przypadkiem nie przeplacili
    a krabem afrykanskim ladowym znanym mi jest krab duch ocypode ceratophthalmus, przesliczne stworzenie, jakby u nas sie dalo je dostac to byloby bomba, wogole ja niestety w sklepach sie rzadko spotykam z innymi krabami niz teczowe, w jednym z krakowskich sklepow na ul. Szlak maja 3 gatunki krabow morskich: pustelniki, pajeczarza i boksera, zainteresowanym mysle ze to cos mowi :]

    pozdrawiam wszystych krabiarzy, Aga W.

  5. #5
    KLIK
    Guest

    Re: Krab Afrykański

    Rzeczywiście na giełdach i w hurtowniach krab tęczowy jest sprzedawany jako krab afrykański. Nie wiem skąd to się wzięło, ale to kretynizm.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •