Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Kiedy dojrzałość?

  1. #1
    AGAM
    Guest

    Kiedy dojrzałość?

    Mam dwie Achatiny riddlei. Długość ich skorupy wynosi około 9c-10cm. Kiedy slimaczki zaczną się mnożyć?


  2. #2
    Fryta
    Guest

    Re: Kiedy dojrzałość?

    Wiekszość achatin dojrzewa około 9-12 miesiąca zycia. Duzo jednak zalezy od zywienia (zwłaszcza dostepności wapnia), temperetury, wigotnosci, a nawet pory roku. Przykładowo moje mnożą się najlepiej na wiosne i latem.
    W terra maja niemal niezmienne warunki przez cały rok, a doskonale rozpoznaja pory roku. Teraz wiekszość moich dojrzałych slimaczków zakopała się i zasklepiła pod ziemią. Znowu przesiedza tak niemal całą zime. Mimo, iz maja optymalnie dobrane temp i wilg, a i pokarmu im nie brakuje.


  3. #3
    AGAM
    Guest

    Re: Kiedy dojrzałość?

    Moje ślimaki mają stały dostep do pokarmu i wapna. Zraszam je obficie raz a nawet kilka razy dziennie. O temperature szczególnie nie dbam ale nie spada ona poniżej 20 C a w upalne dni dochodzi nawet do 30 C. Pomimo to ślimaczki cżesto zakopują się i zasklepiają.
    Czy możesz mi podać jake mniej więcej wymiary miały twoje ślimaki kiedy zaczęły się mnożyć?


  4. #4
    Fryta
    Guest

    Re: Kiedy dojrzałość?

    riddlei maja teraz około 8-9 cm i jeszcze sie nie mnoża. Mam już achatina achatina i te zaczęły sie mnożyć jak miały około 10cm muszli.


  5. #5
    AGAM
    Guest

    Re: Kiedy dojrzałość?

    Dzięki :-)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •