Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Ampularia-problem:(

  1. #1
    Argchun
    Guest

    Ampularia-problem:(

    Mam problema
    Mianowicie moim ampulariom (pomacea bridgesi)które hoduję razem z rybami w wielogatunkowym akwarium,od pewnego czasu zaczęły się robić jakies wrzery na skorupach.Wygląda to tak jagby je korniki porzarły.
    Kilka sztuk juz padło(moje dwie najwieksze między nimi(
    Reszta jakos przez pewien czas dochodziła do siebie,ale teraz znowu jest coraz gorzej.
    Ślimaków niedokarmiam specjalnie,jedzą to co ryby,poza tym w akwa jest dużo roslin(no i troche za dużo glonów
    Help-jak ktos ma na ten problem jakąś radę to wzamian oddam nawet siostrę...sąsiada(brzydka ale podobno dobrze gotuje


  2. #2
    Argchun
    Guest

    Re: Ampularia-problem:(

    Help...naprawde nikt nic niewie na ten temat???


  3. #3
    Wieslaw Zabawa
    Guest

    Re: Ampularia-problem:(

    Jest to tak zwane odwapnienie.Chodując Ampularie w akwarium musisz niestety je dokarmiać bo do budowy domku potrzebują węglanu wapnia a kiedy go nie ma korzystają z tego który noszą na głowie.Zmniejsz obsade ślimaków w akwarium podaj im skorupkę jajka lub używaj twardej wody ale co z rybkami?

  4. #4
    Radek. P.
    Guest

    Re: Ampularia-problem:(

    U mnie ampularie se poradziły zrzerając muszle, które położyłem do dekoracji na dnie.

  5. #5
    pppppp
    Guest

    Re: Ampularia-problem:(

    a jaki masz odczyn wody?
    jak jest nawet lekko kwaśny to muszle i ślimaki szlag trafi, dawaj do karmienia taki granulat dla żółwi czerwonolicych, ja na mni kiedyś (bo akwarium już nie mam z 6 lat) wychodowałem ponad 1000 !!!! ślimaków

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •