Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: różowe jajka i odróżnienie garunków u Achatin

  1. #1
    AGAM
    Guest

    różowe jajka i odróżnienie garunków u Achatin

    W nocy z dnia 5-6.III jedna z moich Achatin riddlei złożyła jajeczka. Trzymam je w plastikowym wiaderku zakopane płytko pod ściółką. Jest ona stale wilgotna a temperarura waha się w granicach 23-28C. Dzisiaj zauważyłem, że niektóre jajeczka stały się różowe. Co to może oznaczać??

    I drugie pytanie:
    Od dłuższego czasu mam dwie A. riddlei a w ostatnich dniach nabyłem dwie A. achatiny. Czy wie ktoś może czym właściwie różnią się te dwa gatunki?? Bo ja nie widze różnic (może jedynie nieco ciemniejsze ubarwienie nogi u A. achatina)... I czy kiedy A. achatiny dojrzeją będę je musiał oddzielić aby unkinąć hybrydyzacji z riddlei`ami??


  2. #2
    Fryta
    Guest

    Re: różowe jajka i odróżnienie garunków u Achatin

    A. achatina gdy dorośnie ma jasno kremowy, prawie biały czubek muszli. To znak szczególny tego gatunku. U innych achatin nie jest on tak wyraźnie rozjaśniony. Poza tym występuje u nich duża zmienność osobnicza, a na barwe ciała może znacznie tez wpływać żywienie.
    A riddlei ma nieco bardziej wydłuzona i węższą skorupę.

    Nie wiem czy te getunki krzyżują się między sobą.

    Co do barwy jajeczek - nie zauważyłem u siebie nigdy ich różowienia, ale moje riddlei nie składały jeszcze jaj (miałem za to wielokrotnie młode A. achatina).


  3. #3
    AGAM
    Guest

    Re: różowe jajka i odróżnienie garunków u Achatin

    otworzyłem dziś jedno różowe jajko i był w nim mały ok. 4mm ślimak, ale nie żyje. Nie iwem czy był martwy, czy to na skutek przedwczesnego wyciągnięcia z jajka.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •