Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Achatiny - karmienie

  1. #1
    PiotrekP
    Guest

    Achatiny - karmienie

    Witam
    mam pytanie czym najlepiej karmic zima achatiny?
    moje pytanie wynika z tego ze w ostatnim czasie zaczely mi padac (jakis miesiac temu az 6 sztuk , 2 tyg temu 3 sztuki , i w tym tyg znow sie zaczelo padl 1), chyba od kapusty pryskanej...(jadly glownie kapyste)
    z 20 zostalo mi juz kolo 10 (a akurat zaczynaja znosic jaja i nie chce stracic wszystki bo sa juz spore;] )
    teraz przestawiam je glownie na salate , a moze cos jeszcze latwo dostepnego w duzej ilosci?
    z gory dzieki za pomoc


  2. #2
    Krzysztof.W
    Guest

    Re: Achatiny - karmienie

    Achatiny łatwo zimą wykarmić. Jedzą surowe ziemniaki, marchew, jabłka, suchą karme dla psów i kotów w niewielkich ilościach. Zdechnąć ci mogły z braku wapnia.
    Dobrym żródłem tego minerału jest sepia dla papug i zmielone skorubki kużych jaj ze szczyptą soli, wtedy lepiej to jedzą .


  3. #3
    wrbirds
    Guest

    Re: Achatiny - karmienie

    Mam pytanko, czy ziemniaki kroisz w plastry, zcierasz, podajesz w calosci czy ze skora czy obierasz?????
    Pozdrowionka

  4. #4
    PiotrekP
    Guest

    Re: Achatiny - karmienie

    dzieki zobacze jak z ziemniakami bedzie... bo marchew dawalem i jadly....
    koniec z kapusta
    wapnia nie brakowalo napewno , dostwalaly zmielony kamien, wapno w kostkach tarte .

    a jeszcze odnosnie podloza. na czym najlepiej je trzymac? ja od malego mam na torfie, ale bardzo brudza i paprza jedzenei w tym.:/
    moze zmieniec na zwirek? czy cos w tym rodzaju.....


  5. #5
    ross
    Guest

    Re: Achatiny - karmienie

    Dobrym rozwiazaniem jest rzymanie achatin na kamykach i zeby mniej wiecej polowa kamykow byla zalana woda.

  6. #6
    PiotrekP
    Guest

    Re: Achatiny - karmienie

    dzieki , ze zdobyciem takich kamykow moge miec maly problem... lae poszukam
    a co z piachemem ? czystym plukanym? i tez do polowy w wodzie?


  7. #7
    RadOne
    Guest

    Re: Achatiny - karmienie

    kamienie w terra dla achantiny ja sie nie zgadzam przeciez achantiny wszedzie wpełzna i jak wpełzna na góre i przypadkiem spadna na taki kamien moze to sie dla nich zle skonczyc


  8. #8
    PiotrekP
    Guest

    Re: Achatiny - karmienie

    ale my mowimy oi żwirku drobnym nei o kamieniach , bo masz racje ze moze spac, jak spadnie na zwirek to nic sie nei stanie . wymienilem ostatni torf na zwirek i jest duzo lepeij polecam kazdemu...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •