Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: slimaczki akwariowe :P

  1. #1
    aLiCe
    Guest

    slimaczki akwariowe :P

    Czesc,
    mam pytanko moze wy wiecie, slimaki to nie moja dziedzina, podobaly mi sie zwykle te ktore mama przynosila do akwarium z rybkami... Ale nie o tym mowa..
    Patrze wlasnie na male akwarium ktore od 2 tygodni stoi puste czekajac az je sprzatne po gupikach ktore dostaly mega wielkie i co widze?
    2 malenkie slimaczki wielkosci 4mm zainwaniaja po sciance
    Ktos z was wie co to za slimaczki? Moze zaczne hodowle skoro juz przezyly niewiadomo jak i niewiadomo skad znalazly sie w malym akwarium to niech zostana, niech przezyja bylebym tylko wiedziala co szamaja i jak o nie zadbac Tu w opisach nie widze zeby ktores z opisanych zyly w wodzie

    pomozcie malenstwa ;P


  2. #2
    wezyki
    Guest

    Re: slimaczki akwariowe :P

    na 99% zatoczki
    doskonale na pokarm dla niektorych ryb i zolwi wodnych

    moje za mimi przepadaly


  3. #3
    Gerald
    Guest

    Re: slimaczki akwariowe :P

    Ja też mam ileś takich ślimaczków (sam niewiem ile, chociaż przynajmniej 4), łażą sobie po ściankach, i za bardzo niewiem co wymagają, żywią się chyba (?) ochotką
    albo roślinami wodnymi (sądząc po obgryzianiach).
    Jeżeli chcesz mieć jakiegoś większgo ślimaka to polecam Ampularie.

  4. #4
    aLiCe
    Guest

    Re: slimaczki akwariowe :P

    mialam w akwarium rozne gatunki...
    patrzac teraz po forum tutaj i po fotkach wg nazw (google rulez) mialam i zatoczki i ampularie..
    te pasuja na ampularie chyba... nie wiem.. sa jeszcze za male bym sie kapnela..)
    a dostaly sie albo z roslinkami z zoologicznego albo z kamykami z duzego akwarium heheh...

    narazie szaleja po sciankach ale sa fajne jak sie szybko rozmnoza i namnoza czesc pojdzie do zolwi ale nei wszystkie...


  5. #5
    WikToRia
    Guest

    Re: slimaczki akwariowe :P

    ojaa jak to ampularie to wspolczuje :P hodowla..haha dobre sobie, nikt nie kupi a mnoza sie jak cholera :P
    sama mam w 22 chyba z setke tego, na szczescie kiryski czyszcza
    pozdr.

  6. #6
    Gerald
    Guest

    Re: slimaczki akwariowe :P

    ja mam 2 ampularie i mi sie nie rozmnarzają, ale fajne sa. Ja kupiłem w Biofilu za 2 zł.

  7. #7
    aLiCe
    Guest

    Re: slimaczki akwariowe :P

    Wiktoria czemu nie? :P
    niech sie mnoza mnie sie podobaja :P a jak bedzie nadmiar zolwie sprawe zalatwia, one pelne brzuszki a przyrost naturalny zostanie lekko pomniejszony..


  8. #8
    aLiCe
    Guest

    Re: slimaczki akwariowe :P

    a wlasnie nie zaszkodzi im czasem woda ktora juz jest tam prawie gesta?
    w sumie nie zauwazylam u slimakow u mamy w akwarium zeby zaiwanialy po powierzchni wody tak jak po szybce hehehe.. u mnie tak robia

    nom i co im zapewnic? roslinke?
    grzalki potrzebuja? albo jakiegos innego sprzetu?
    mam zamiarek potrzymac je w akwarium samotnie bez rybek takze wypadaloby cos wiedziec heheh...


  9. #9
    Jaca
    Guest

    Re: slimaczki akwariowe :P

    Przydałby się dokładniejszyopis tych ślimaków. Przede wszystkim ubarwienie oraz wygląd muszli (skręcona w stożek, czy może na płasko). no i ich orientacyjna wielkość...


  10. #10
    aLiCe
    Guest

    Re: slimaczki akwariowe :P

    4mm... od poczatku do konca nogi.. wiec niewiele moge powiedziec bo ja je ledwo widze
    ale dam znac jak podrosna o ile podrosna i nie padna...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •