Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Achatina fulicia

  1. #11
    MataManX
    Guest

    Re: Achatina fulicia

    Nie ważne jaką mają przynależność gatunkową w każdym razie mi się coraz bardziej podobają i chyba owady wylecą z moich boxów na rzecz kolejnych achatin


  2. #12
    AGAM
    Guest

    Re: Achatina fulicia

    moje riddlei złożyły jajeczka ale jakiś grzyb je dopadł.Teraz już ich nie mam i czekam aż te domniemane A.a. dojrzeją Ale ślimaczki też mi sie podobają tylko wkurza mnie że zwykle siedża tylko zakopane a jak już łażą to całe terra brudza


  3. #13
    MataManX
    Guest

    Re: Achatina fulicia

    No fakt są z nich niezłe brudasy ale za to jakie ładne ja teraz czekam na gody mouch achatin mają już 10 cm skorupy i mogły by już się o przychówek postarać . W poprzednich postach pisałeś o wplywie przesuszenia na gody czy jest on jakiś znaczący ( coś jak rozmnożenie po porze suchej) czy u ciebie gody po przesuszeniu były przypadkowe??


  4. #14
    AGAM
    Guest

    Re: Achatina fulicia

    szczerze mówiąc to nie wiem :/ bo tylko raz miałem jajeczka potem sprzedałem ślimaki - ale gody nastaiły właśnie po takim spoczynku w suchej glebie i następującym po tym ożywieniu przez zwiększenie wilgotnosci i podawanie soczystego pokarmu (ogórki np.). Moje ślimaczki miąły wtedy po ok.9cm muszli więc myśle że Twoje już powinny brać się do roboty


  5. #15
    MataManX
    Guest

    Re: Achatina fulicia

    Poczekam jeszcze z miesiąc i jak nie dadzą same rady to będzie trzeba im pomóc zmieniajac warunki może się uda


  6. #16
    AGAM
    Guest

    Re: Achatina fulicia

    Napisz potem wszystko jak Ci poszło szczególnie ciekawie będzie jeśłi osiągniesz gody w ten sam sposób co ja bo to będzie jakies potwierdzenie moich obserwacji Z niecierpliwością czekam na bieg wydarzeń


  7. #17
    MataManX
    Guest

    Re: Achatina fulicia

    Too by była ciekawa obserwacja jeśli tylko wysune z niej jakieś wnioski to się nimi podziele na 100%


  8. #18
    monikanz
    Guest

    Re: Achatina fulicia

    Posiadam niezłą kolekcje ślimaczków achatina achatina.Do momentu, kiedy nie wpadłam jak ograniczyć rozmnażanie podorobiłam się ich ok.300. Nie wiem co robić z tak liczebną gromadką w sklepach zoo ich nie chcą. Może ktoś z Was ma jakiś patent?

  9. #19
    Norbi
    Guest

    Re: Achatina fulicia

    Weług mnie jest to achatina fulicia. Mam takie dorosłe, które są na pewno fulicią .

  10. #20
    MataManX
    Guest

    Re: Achatina fulicia

    No teraz to ja je już oficjalnie jako Fulica zapusuje i sprzedaje a jutro będę miał nowe ślimaczki


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •