Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Achatina fulicia

  1. #1
    MataManX
    Guest

    Achatina fulicia

    szukam danych o tej achatinie, oraz zdjęć zarówno młodych jak i dorosłych


  2. #2
    kajolka
    Guest

    Re: Achatina fulicia


  3. #3
    MataManX
    Guest

    Re: Achatina fulicia

    Wiesz google to ja też mam ale chodzi mi bardziej o to jakim gat są moje ślimaki. Kupiłem je jako A. achatina a w tej chwili są bardziej podobne do A. fulicia lub A. marginata.

    tu masz moje ślimaczki
    http://www.terrarysta.com.pl/images/...akolbrzymi.jpg
    http://www.terrarysta.com.pl/images/...kolbrzymi1.jpg


  4. #4
    kajolka
    Guest

    Re: Achatina fulicia

    ja sadze ze jest to jednak Achatina Achatina....ale ekspertem to ja nie jestem ;]

  5. #5
    MataManX
    Guest

    Re: Achatina fulicia

    Fulicje już mam doszly do mnie dzisiaj, lecz dalej nie jestem pewny co do gatunku moich więszych ślimaczków.


  6. #6
    AGAM
    Guest

    Re: Achatina fulicia

    ja miałem już dwa gatunki - jedne ponoć riddlei (nie iredalei) a drugie które mam nadal achatina.... oba bardzo podobne jedynie kolorem nogi sie różniły. Ale te Twoje mają jaśniejsza nogę od moich A.a. i inne wzory na muszli. Ale czy moje to faktycznei Achatina achatina to nie wiem :/ lepiej mówić na wszystkie Achatina achatina albo GALS


  7. #7
    MataManX
    Guest

    Re: Achatina fulicia

    Chyba będę tak robił dotarły do mnie dzisiaj ślimaczki sprzedawane jako Achatina. fulicia i mi one na pierwszy rzut oka przypominają niektóre formy A. magrinata bardziej niż widoczne w internecie fulicie. A jeszcze jedno czy między gatunkami gigantów istnieje możliwość mieszania i wydawania płodnego potomstwa ??


  8. #8
    AGAM
    Guest

    Re: Achatina fulicia

    Już też o to kiedyś pytałęm i nikt nie znał odpowiedzi :/ mi sie wydaje że śa to w końcu pokrewne gatunki i chyba mogłyby mieć razem młode ale czy płodne to nie wiem :/


  9. #9
    MataManX
    Guest

    Re: Achatina fulicia

    Przy tym jak różne cechy gatunkowe posiadają nasze ślimaki zaczynam się zastanawiać czy większość ze ślimakóww hodowlach to nie są w jakimś stopniu mieszanki ślimaków z grupy GLAS. Może się okazać że czystych Achatina achatina nie ma w Polsce nikt :P


  10. #10
    AGAM
    Guest

    Re: Achatina fulicia

    Też tak myśle. Ja już sie z tyloma Achatina achatina spotkałem... a w sumie to każda była inna :/ raz widziałęm A.fulica na Słowacji w sklepie to miały właściwie nawet kształt inny (były bardziej jajowate) i klor (takie jakby pod różowy podchodziły) ale też nie wiem czy były dobrze podpisane.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •