Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Miękka skorupka - co robić?

  1. #1
    adamos
    Guest

    Miękka skorupka - co robić?

    Witam
    Mam 3-3,5 cm achatiny
    Karmie je: pomidor, jabłko, pietruszka + nać, marchewka, czasem jakaś kapusta, pieczarka, sałata, itd.. od czasu do czasu sypie im płatkowany pokarm dla rybek jako uzupełnienie diety – zawsze mają kawałek sepii.
    Temperatura pokojowa i duża wilgotność.
    Cały dzień siedzą zakopane i wychodzą tylko nocą.

    I tu jest problem ich skorupki są bardzo miękkie – strach je brać na ręce żeby ich nie uszkodzić – a pod palcami czuć jak się uginają.

    Poradźcie mi, co mam zrobić. Winniczki (i żółto brązowe ślimaczki) tej wielkości mają już twardą skorupkę a przynajmniej znacznie trwalszą od moich pociech.
    Zmiana diety?
    Temperatura?
    Zmniejszyć wilgotność?
    Całe żarcie sypać sepią?
    A może coś jeszcze?

    Adam


  2. #2
    kac
    Guest

    Re: Miękka skorupka - co robić?

    Mam warunki podobne do twoich i ślimaczki wzrostu takie jak twoje. Nie mam żadnych problemów. A Sepie masz w jednym kawałku? Lepiej zetrzeć dla mniejszych ślimaczków.


  3. #3
    ross
    Guest

    Re: Miękka skorupka - co robić?

    Mam warunki podobne do twoich. Tylko ze u mnie leza jeszcze kawalki wapna dla papug, moze dla tego wlasnie twoje slimaki maja miekkie skorupy bo maja za malo wapna.

  4. #4
    kroliks
    Guest

    Re: Miękka skorupka - co robić?

    może daj im troche skorupek po kurzych jajkach albo kredy ale rób to na własną odpowiedzialnośc żeby potem nie bylo na mnie

  5. #5
    Gerald
    Guest

    Re: Miękka skorupka - co robić?

    może być jeszcze kamień z czajnika, jako źródło wapnia...


  6. #6
    josetsu
    Guest

    Re: Miękka skorupka - co robić?

    adamos swpia jest dobra ale lepiej ja pokrusz i posypuj nie podawany pokarm wtedy slimaczki nie maja za bardzoi wyboru i wcinaja 2 w jednym!! powinno pomoc-mozesz tez dac kamien z czajnika, skorupki jajek, albo co ja stosuje ostatnio zmielone skorupki moich zdechlych slimakow z akwarium-posypuje zarcie i wszystko jest ok!!

  7. #7
    Norbi
    Guest

    Re: Miękka skorupka - co robić?

    Ja swoje ślimole nie karmiłem sepią, ale dawałem najzwyczjniejszą skorupką jajek i miały piękną skorupę.Wrzyć im kilka skorupek i powinny jeść, a jak nie to posypój jedzenie startą białą kredą i powinno pomóc.

  8. #8
    Czarna Mamba
    Guest

    Re: Miękka skorupka - co robić?

    Na pewno mają za mało wapnia. Ja swoim ślimaczkom posypuję jedzonko startą kostką wapienną dla papug z dodatkiem skorupek jaj i ślimaki wcinają 2 w jednym. Można też podawać kamień z czajnika albo startą kredę, chociaż ja bym tej ostatniej nie polecała. Nie wiadomo jakie może zawierać domieszki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •