Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Odnośnie wapnia dla Achatina achatina!!

  1. #1
    Conqueror
    Guest

    Odnośnie wapnia dla Achatina achatina!!

    Czy zamiast zmielonych skorupek z jajek i kostek wapiennych dla papug mogę podawać skruszoną kredę szkolną. Wygląda, pachnie i smakuje tak samo... Jak mam podawać te kostki wapienne? Wystarczy położyć w słoiku czy terra tą kostkę czy lepiej rozkruszyć czy zeskrobać (a robi sie to dużo łatwiej niż w przypadku skorupek) i posypać na ich pokarm?

    Z góry dzięki za jakiekolwiek informacje!!!

  2. #2
    Gerald
    Guest

    Re: Odnośnie wapnia dla Achatina achatina!!

    Morze być to, jak i również sepia, kamień z czajnika, i skorupki z jajka. Na tym forum jest to napisane co 6-8 post więc poszukaj wcześniej, ale chyba większej ilości źródła wapnia nie znajdziesz.


  3. #3
    josetsu
    Guest

    Re: Odnośnie wapnia dla Achatina achatina!!

    mozesz krede. ja tak wlasnie robilem od czasu do czasu-to ardzo dobry sposob-najpierw przygotuj sniadanko swoim slimaka a pozniej zetrzyj, skrusz krede na plylek wprost na to jedzenie-jedzac od razu beda poieraly wapno
    co ostatnio zauwazylem ze slimaki zjadaja rowniez skorupy swoich starysz i zdechlych towarzyszy-jesli masz stare skorupy tez mozesz podac-skorupa kazdego slimaka bedzie dobra byle nie byly to skorupu kupion od sprzedawcy na jarmarku itd... bo nie wiem czy one nie sa jakos zabezpieczane chemicznie zeby ladniej wygladac
    pozdrawiam

  4. #4
    Conqueror
    Guest

    Re: Odnośnie wapnia dla Achatina achatina!!

    To dobrze... dzięki... kredę będę miał za darmo ze szkoły... a te skorupy też im jakoś rozkruszyć?

  5. #5
    josetsu
    Guest

    Re: Odnośnie wapnia dla Achatina achatina!!

    nie musisz-jesli to skorupu achatin, winniczkow to same sobie poradza-wazna jest wilgotnosc terra to i im latwiej rozbroic skorupe
    kolega Gerald tez napisal posta ktorego przypadkowo usunalem- napisal ze zarowno skorupy jajek, kreda i kamien z czajnika moze byc-wiekszej ilosci wapna jak w kredzie nie znajdziesz- przepraszam geralda!!!!
    pozdrawiam

  6. #6
    Conqueror
    Guest

    Nowe pytanie... wymiaar terra!!!

    W opisie Achatina achatina jest napisane że w dużym terra można trzymać dużą liczbę osobników!!! Moje pytanie: jak duże musi być to terra????????????

  7. #7
    josetsu
    Guest

    Re: Nowe pytanie... wymiaar terra!!!

    to kwestia wzgledna niestety ale okreslenie duze terrarium to dla kazdgo cos innego-sadze ze duze zaczyna sie od100x40x40 w przypadku slimakow uwazam e 50x50x50 jest w 100% wystarczajace-zawsze musisz sam "na oko" ocenic ile maja twoje slimaczki miejsca w terra!! czy nie obijaja sie jeden o drugiegi i oga swobodnie sobie "swirpwac" gdzie chca!! u achatin wazna jest grubosc podloza minimum 10cm wiec i wysokosc terra musi byc odpowiednia dlatego 50cm sam ocen czy Twoje slimaki maja odpowiednie lokum do ich wielkosci! ile ich masz-i jakiej sa wielkosc??

  8. #8
    Conqueror
    Guest

    Re: Nowe pytanie... wymiaar terra!!!

    Mam ich 11 ale są malutkie średnica muszli to 1-2 zależy od osobnika.... dlatego narazie siedzą sobie w niedużym słoiku... ale sobie coś zbuduję większego...

    a tak nie na temat... można im podawać surowe ziemniaki??

  9. #9
    josetsu
    Guest

    Re: Nowe pytanie... wymiaar terra!!!

    nie surowych nie dawaj ja bym nie dawal!! to dla czlowieka nie zdrowe, zwierzeta tez raczej scinaja ugotowane ziemniki

  10. #10
    Czarna Mamba
    Guest

    Re: Odnośnie wapnia dla Achatina achatina!!

    Ja bym kredy szkolnej jednak nie polecała. Nie wiadomo jakie mają domieszki. Kostki wapienne dla papug nie są drogie (ostatnio kupiłam 4 za 2 zł) a jeśli masz małe ślimaczki to na pewno na długo Ci starczą

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •