Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Odnośnie wapnia dla Achatina achatina!!

  1. #11
    Keplianica
    Guest

    Ile wapnia dla Achatina?

    Ja swoim daje nie pokruszone skorupki- o ile mogą się na nie wdrapać bez kulania skorupki to zjedzą ją bez wysiłku!
    Mam jednak kolejne pytanie: zażeraja się tymi skorupami tak, że 3 ślimaki potrafią 1 dziennie zeżreć.
    Czy mam jakoś ograniczać ilości czy same wiedzą kiedy maja dość?


  2. #12
    Czarna Mamba
    Guest

    Re: Ile wapnia dla Achatina?

    Nie przesadzisz z taką ilością wapnia na pewno. Skoro wcinają to widocznie tego potrzebują

  3. #13
    Niedościgniony
    Guest

    Re: Odnośnie wapnia dla Achatina achatina!!

    Keplianica nie ograniczaj ślimakom dostępu do wapnia. Skoro one dużo jedzą to najwidoczniej go potrzebują. Jeśli ograniczysz im ilość spożywanego wapnia to będą one miały słabe skorupki, lub będą sobie wzajemnie podjadać muszelki.

    Pozdrowiaski

  4. #14
    Keplianica
    Guest

    Re: Odnośnie wapnia dla Achatina achatina!!

    DZieki za info. Ich głód na Ca moze być spowodowany tym, ze poprzedni właściciel bardzo im go skąpił. Przez tydzień jak je mam i podaje wapń skorupa urosla im o 2 cm Wiec bardzo go potrzebowaly!


  5. #15
    Czarna Mamba
    Guest

    Re: Odnośnie wapnia dla Achatina achatina!!

    Być może skąpił im generalnie jedzonka, wapń jest bardziej po to aby skorupki były twardsze. Moim ślimaczkom, mimo, ze podaję codziennie spore ilości wapnia, często pękają muszle. Od jakiegoś czasu więc, nie podaję im ani Tropicala ani suszonych dafni, żeby maluchy nie rosły za szybko i miały czas na wzmocnienie swoich domków. I ten sposób działa.
    Pozdrawiam

  6. #16
    Keplianica
    Guest

    Re: Odnośnie wapnia dla Achatina achatina!!

    Mi sie wydaje ze nie tylko wapń jest potrzebny do budowy skorupki. Jak ktoś wie, jakie jeszcze mikroelementy, i jak je zapewnić, niech pisze! Moze lamliwość skorupy to oznaka niedoboru też innej substancji?


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •