Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Wazna sprawa do wszystkich "mieczakow"

  1. #1
    josetsu
    Guest

    Wazna sprawa do wszystkich "mieczakow"

    Sluchajcie rozmawialem z kilkoma osobami w tym glownie z MataManX-em i niestety co wie chybakazdy jest coraz gorzej z naszyi slimaczkami-zaczyna sie totalnie how wsobny i tu moj apel jesli mace slimaki z innych zrodel najlepiej zagranicznych i macie jakies ciekawe malo spotykane gatunki piszcie do mnie lub do MataManXa na bank to kupimy! nasze slimaki w porownaniu do tych z odlowow to prawdzie karzelki!!
    pozdrawiam josetsu!!!!!!!


  2. #2
    Jaca
    Guest

    Re: Wazna sprawa do wszystkich "mieczakow"

    To przekrzyżujcie sobie gatunki --> heterozja.


  3. #3
    Keplianica
    Guest

    Re: Wazna sprawa do wszystkich "mieczakow"

    Jaka znowu heterozja??? %&^*
    Jak już się pojęciami posługujesz rób to poprawnie.
    Z krzyżoania miedzygatunkowego może nic nie wyjść a HETEROZJA oznacza bujność mieszańców z JEDNEGO GATUNKU w pokoleniu HETEROZYGOTYCZNYM (czyli F1). Praktykuje się to na roślinach. Dziękuję za uwagę.

    Otóż ja mam slimaczki A. achatina ze źródła na pewno innego niż wasze, bo to ślimory z UAMu, nie wiem tylko skąd wzięte był wcześniej, ale prawdopodobnie sprowadzone nie z Polski. Jak urosną mi większe to będę sprzedawać.


  4. #4
    Jaca
    Guest

    Re: Wazna sprawa do wszystkich "mieczakow"

    Dokładnie wiem o czym piszę i podtrzymuję to, co napisałem. W definicji pojęcia nie ma mowy tylko i wyłącznie o mieszańcach w obrębie tego samego gatunku.
    Mół również przejawia cechy heterozji, a krzyżówki między różnymi gatunkami achatin się zdarzają, podobno są również płodne.

    Inna sprawa to to, że nie sądze, aby wina tego, że wasze ślimaczki nie rosną zbyt okazałe, leżała w problemach genetycznych trzymanych przez was osobników, ale raczej w samyxch warunkach hodowli.


  5. #5
    Czarna Mamba
    Guest

    Re: Wazna sprawa do wszystkich "mieczakow"

    Moim zdaniem nie tylko od warunków hodowli zależy wielkość ślimaków ale i od cech genetycznych. Mam 10 ślimaków z jednego miotu, 8 z nich ma skorupy dł. ok. 5-6 cm, ale 2 jedynie 2-3 cm. A więc coś w tym musi być. Jak wiadomo z biologii, nie tylko kręgowców, rozwój organizmów warunkowany jest w 50% cechami dziedzicznymi ( genetycznymi) a w 50% warunkami środowiska.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •