Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Czarna kropka u wstężyka.

  1. #1
    madzik2
    Guest

    Czarna kropka u wstężyka.

    Niektóre wstężyki mają po prawej stronie przy pyszczku czane kropki.Muszą ona coś znaczyć jeśli nie wszystkie je mają.Jeśli wiecie to napiszcie co one znaczą.


  2. #2
    josetsu
    Guest

    Re: Czarna kropka u wstężyka.

    nie mam zielonego pojecia co moga one oznaczac ciekwae pytanie coc nie wiem czy sensowne i szcegolowe-sam ie zastanawiam czy ktos bedzie znal odpowiedz na nie!!!
    wydaje mi sie ze to nic nie powinno oznaczac!!!!!!


  3. #3
    Czarna Mamba
    Guest

    Re: Czarna kropka u wstężyka.

    Te czarne kropki to mogą być brodawki czuciowe (takie wyrostki występujące w jamie gębowej i dookoła otworu gębowego)odbierające bodźce chemiczne. Jak masz możliwość to obejrzyj ślimaczki pod lupą albo binokularem. Zawsze to może być różnica osobnicza.

  4. #4
    kajolka
    Guest

    Re: Czarna kropka u wstężyka.

    to są ślady po zapłodnieniu wiem bo widziałam kopulacje moich wstężyków i potem właśnie taka kropka im została

  5. #5
    madzik
    Guest

    Re: Czarna kropka u wstężyka.

    A jak to jest? Ślimaki wstężyki mają jeden czy więcej miotów?


  6. #6
    kajolka
    Guest

    Re: Czarna kropka u wstężyka.

    miotów? poprostu składają jajka i już

  7. #7
    madzik
    Guest

    Re: Czarna kropka u wstężyka.

    jeśli samica w katórymś roku złoży jajka to jak ma wiecej miotów to na nastepny rok tez zlozy jajka ale juz bez zapłodnienia. Kapujesz??


  8. #8
    Saurus
    Guest

    Re: Czarna kropka u wstężyka.

    Lol.. o czym ty mowisz? Chyba masz jakas wlasna teorie, albo chociaz nazewnictwo


  9. #9
    Czarna Mamba
    Guest

    Re: Czarna kropka u wstężyka.

    Z tego co się orientuję to partenogeneza występuje u ślimaków bardzo sporadycznie ale nie u wstężyków.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •