Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: rozmnażanie ślimaków.

  1. #1
    madzik2
    Guest

    rozmnażanie ślimaków.

    Jakie ślimaki mają zapłodnienie?Zewnętrzne czy wewnętrzne?


  2. #2
    Niedościgniony
    Guest

    Re: rozmnażanie ślimaków.

    Ślimaki są hermafrodytami (obojnakami). Rozmnażają się płciowo, poprzez zapłodnienie krzyżowe między dwoma osobnikami. Zapłodnienie jest wewnętrzne.

    Pozdrowiaski

  3. #3
    Czarna Mamba
    Guest

    Re: rozmnażanie ślimaków.

    Nie wszystkie ślimaki są hermafrodytami ,np. przodoskrzelne w większośći są rozdzielnopłciowe. Natomiast tyłoskrzelne i płucodyszne w większośći są hermafrodytami. W zasadzie zapłodnienie jest wewnętrzne ale np. u niektórych Archeogastropoda , nie ma gonoduktów a komórki rozrodcze wyprowadzane są przez metanefrydium ( wraz ze zbędnymi metaolitami ) do wody morskiej, gdzie następuje zapłodnienie.U tych ślimaków nie ma nie wsytępują narządy kopulacyjne.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Niedościgniony
    Guest

    Re: rozmnażanie ślimaków.

    Czarna Mamba masz racje. Napisałem tak, a nie inaczej bo wątpię aby Madzik2 miała zamiar hodować slimaki morskie. Generalnie w hodowlach wszyscy mają ślimaki płucodyszne. Może są wyjątki od tej reguły lecz nieliczne.

    Pozdrowiaski

  5. #5
    Czarna Mamba
    Guest

    Re: rozmnażanie ślimaków.

    O rozmnażaniu ślimaczków można by naprawdę duuuużo napisać, ograniczyłam się jedynie do kilku zdań. W sumie Madzik nie zadała konkretnego pytania, nie napisała też co zamierza hodować. A z tego co się orientuję to niektórzy hodują ślimaczki wodne Ampularie, które dla akwarystów są w zasadzie plagą. Ale masz rację, chyba większość posiada ślimaki lądowe jak np. Achatiny

    Pozdrowionka

  6. #6
    josetsu
    Guest

    Re: rozmnażanie ślimaków.

    Mamba chcalbym poznac akwaryste dla ktorego ampularie sa plaga to nie takie latwe by ampularie sie rozmnazaly-znam wielu akwarystow co starali sioe je rozmnozyc bez skutku a sa tacy co nie chceli i same sie rozmnozyly


  7. #7
    Czarna Mamba
    Guest

    Re: rozmnażanie ślimaków.

    Oki , może z tą plagą rzeczywiście przesadziłam Chodziło mi tylko o to , że niektórzy je hodują, jako przykład, że hoduje się nie tylko lądowe ślimaczki. To wszystko
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •