Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Co ja znalazlem ?

  1. #1
    Matmike
    Guest

    Co ja znalazlem ?

    Witam
    Wczoraj bylem w castoramie i bylem w czesci na dworze gdzie sprzedaja roslinki itp.Kupilem jakas roslinke do ogrodu i wyciagajac ja z doniczki zauwazylem na doniczce...no wlasnie zauwazylem male slimaczki przypominajace achitiny (slimaki olbrzymie).mam 4 sztulki w czym dwa maja ok 2 cm a dwa pozostale maja z 2mm Co to za gatunek ? To nie moze byc wodny - to serrio jest jak olbrzymi tylko w malych rozmiarach


  2. #2
    Czarna Mamba
    Guest

    Re: Co ja znalazlem ?

    Bez zdjęcia raczej nikt Ci nie pomoże.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Matmike
    Guest

    Re: Co ja znalazlem ?

    po co zdjecie jak wyglada jak olbrzymi ? Mowie !


  4. #4
    Czarna Mamba
    Guest

    Re: Co ja znalazlem ?

    Sokoro masz 100% pewność to może i jest to ślimak olbrzymi hiehie W takim razie po co ten post ? :P

  5. #5
    josetsu
    Guest

    Re: Co ja znalazlem ?

    Kolego po co sie unosisz-tak to zabrzmialo!! Mamba zapytala o zdjecie bo Toj temat posu brzmi jak pytanie-iec jesli nie potrafisz zaartykuloac tematu to nie pisz!!!!!!!
    CZarna sie spytala bo dajesz znaki zapytania itd....
    lepiej powiedz co to za roslinka i skad pochodzi-moze jest gatunek i miejsce pochodzenia!!!!! - bo jakos watpie zeby to byly achatniy-poniewaz musiala by to byc roslinka z naporawde daleka-a przewaznie rosliny te sa spowadzane albo z hodowli polskich lub holandi-watpie zeby tam na hodowlach biegaly sobie dziko achatiny!!!!!!!
    daj lepiej fotke!!!


  6. #6
    Keplianica
    Guest

    Re: Co ja znalazlem ?

    Popieram. Nawet winniczek moze ci wygladac jak achatina. POkaz to zobaczymy co zacz.


  7. #7
    Czarna Mamba
    Guest

    Re: Co ja znalazlem ?

    Dokładnie o to mi chodziło, nic dodać nic ująć

  8. #8
    Sisipi
    Guest

    Re: Co ja znalazlem ?

    ok ok....
    mniejsz o szczegly ale jak możesz prześlij jakąś fotke bo cokolwiek to jest może byc ciekawe gdybyjś chciał sie ich wyzbyc - wymienić daj znać
    Pozdrowienia


  9. #9
    tokaga
    Guest

    Re: Co ja znalazlem ?

    Nawet w Polsce w stanie dzikim żyje wiele gatunków ślimaków przypominających miniaturowe achatiny, ja stawiam na Bursztynka pospolitego (Succinea putris) oiąga ok. 2 cm. Ale bez fotki dokładne określenie gatunku jest niemożliwe, więc się nie złość jak rozwydrzone dziecko i daj zdjęcie...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •