Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: mam ślimaka winniczka z działki

  1. #1
    ewelyna
    Guest

    mam ślimaka winniczka z działki

    nawet mi sie podoba.wsadziłam go do terrarium,dałam jeśc. moge go zatrzymać czy zawieżc go spowrotem? co będzie dla niego lepsze.(na działkach wiele ślimaków ginie)


  2. #2
    Silent_Dragon
    Guest

    Re: mam ślimaka winniczka z działki

    Witam
    Radze poczytac opis.

    ,,Uwagi
    Możliwa hodowla w odpowiednio dużym terrarium wraz z innymi gatunkami krajowych ślimaków. Nigdy nie wystawiajcie terrarium ze ślimakami na dłuższy czas na działanie promieni słonecznych. Grozi to przegrzaniem zwierząt i ich śmiercią! Temperatura nigdy nie powinna przekraczać 30°C! Obecnie wykorzystuje się kulinarnie około 15 gatunków należących do rodzaju Helix. Ślimaki "jadalne" pozyskuje się niemal wyłącznie w terenie, gdyż nie opracowano jeszcze metod ich masowej hodowli. Należy pamiętać, że osobniki młode, których średnica muszli nie przekracza 30 mm są prawnie chronione, a zbiór osobników o większej muszli dopuszczalny jest jedynie w maju i jedynie za pozwoleniem wojewody!''

    Wypusc go, na pewno bedzie mial dobzre na dworzu poza tym jest chroniony :]

    Pozdrawiam

  3. #3
    ewelyna
    Guest

    Re: mam ślimaka winniczka z działki

    skoro tak to wypuszcze. jutro bede na działce. ale to nie ja go wzięlam tylko niechcący sie zabrał z sałatą do nas do domu. mój brat chciał go spuścić w toalecie (nigdy nie pozwole na takie okrucieństwo).więc jeszcze dziś przesiedzi u mnie w domu a jutro go wypuszcze.


  4. #4
    kapytan
    Guest

    Re: mam ślimaka winniczka z działki

    a mi slimak straciłskorupe.tez byl z dzialki.zyje.co robic?

  5. #5
    Czarna Mamba
    Guest

    Re: mam ślimaka winniczka z działki

    Stracił całą skorupkę czy większą część?

  6. #6
    kapytan
    Guest

    Re: mam ślimaka winniczka z działki

    całą.

  7. #7
    Czarna Mamba
    Guest

    Re: mam ślimaka winniczka z działki

    Hmmm, no to nieciekawie, takiego przypadku jeszcze nie miałam. Kiedyś, jeden z moich podopiecznych, stracił ok. połowy skorupy, odkąd go dostałam, był niemrawy i bardzo niewiele jadł. Przełożyłam go do osobnego pudełka, tak, żeby jego kumple go nie uszkodzili przypadkiem włażąc na niego. Położyłam na swoje miejsce skorupę, dawałam jedzonko z dużą ilością wapnia. Nadal bardzo mało jadł i prawie wcale się nie ruszał. Po ok. 3-4 tygodniach inkubacji skorupka mu przyrosła, jest teraz trochę zniekształcona, ale ślimaczek sobie śmiga razem z innymi już cały i zdrowy. Moim zdaniem, możesz odseparować ślimaczka i zrobić tak jak ja. Ale nie wiem na pewno czy to pomoże. W razie czego podaję adres stronki pewnego kolesia, który zajmuje się co prawda Achatinami ale moim zdaniem nie ma różnicy. Stronka jest po angielsku i bardzo fajnie zrobiona. Jest tam dział, w kótrym są porady co zrobić jak ślimakowi uszkodzi się skorupka. Koleś stosuje jakieś kleje czy coś takiego. Możesz tez do niego wysłać maila Trzymam kciuki za Twojego malucha i pozdrawiam

  8. #8
    Czarna Mamba
    Guest

    Re: mam ślimaka winniczka z działki

    No tak zapomniałam podać adres, sorki http://achatina.ru/index-En.htm

  9. #9
    kapytan
    Guest

    Re: mam ślimaka winniczka z działki

    nie zyje biedak. może to brutalne ale dałemgo żółwiowi dozjedzenia (przedtems ieupewniłem z 30 razy ze nie zyje,spryskałem go wodą , dałem jeśc ale juz sie nie ruszał.)no szkoda go.

  10. #10
    joeblack
    Guest

    Re: mam ślimaka winniczka z działki

    hehe lepsze to niz super glue, moj zolw nie chce jesc slimakow kurcze, wydaje mi sie ze są za twarde bo nadgryza je i wypluwa

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •