Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Co powiniene dostac razem z wezem ?

  1. #1
    Mystik
    Guest

    Co powiniene dostac razem z wezem ?

    Witam

    Jaki dokument powienienem dostac ze sklepu razem z urodzonym w kraju wezem (nawet jego rodzicow znam) ?

    pozdr.Piotr

  2. #2
    Double
    Guest

    Re: Co powiniene dostac razem z wezem ?

    album rodzinny.

  3. #3
    Mystik
    Guest

    Re: Co powiniene dostac razem z wezem ?

    He, he, he......
    a ja myslalem... ech niewazne.....

    Piotr

  4. #4
    EwaK
    Guest

    Re: Co powiniene dostac razem z wezem ?

    Jeżeli te węże urodziły się w kraju, to powinny zostać zarejestrowane przez właściciela i posiadać zaświadczenie o urodzeniu w niewoli, na fakturze powinien sie znaleźć nr tego zaświadczenia. Jeżeli nie ma takiego dokumentu, to nie wiem, czy jest szansa, udowodnienia faktu urodzenia w kraju.
    Pozdrawiam
    EwaK

  5. #5
    Mystik
    Guest

    Re: Co powiniene dostac razem z wezem ?

    Witam

    EwaK napisał(a):
    >
    > Jeżeli te węże urodziły się w kraju, to powinny zostać
    > zarejestrowane przez właściciela i posiadać zaświadczenie o
    > urodzeniu w niewoli, na fakturze powinien sie znaleźć nr tego
    > zaświadczenia. Jeżeli nie ma takiego dokumentu, to nie wiem,
    > czy jest szansa, udowodnienia faktu urodzenia w kraju.

    No tak. Ale jak chyba ustalilismy w innym watku, ze Waz ten w ogole nie podlega rejestracji, to tak na dobra sprawe nie potrzebuje od nich zadnego dokumentu ???? Dobrze mysle ?
    Kurcze tyle zamieszania z tym CITES (jakkolwiek bardzo potrzebnym), do tego jeszcze okres przejsciowy w Polsce - nikt nie wiem o co chodzi.

    pozdr.Piotr

  6. #6
    EwaK
    Guest

    Re: Co powiniene dostac razem z wezem ?

    Oczywiscie jeśli wąż nie jest wymieniony w załączniku do CITES, to nie podlega rejestracji. Zamieszania trochę jest, jak zawsze, gdy wchodzi nowy przepis. Okres przejściowy jest bardzo ważny dla tych który mieli gady kupione wcześniej, bo mogą je zalegalizować. Najważniejsze jest jednak informowanie tych, którzy teraz kupują nowe zwierzęta podlegajace rejestracji, żeby wzięły przy zakupie odpowiednie dokumeny, które póżniej pozwolą je zalegalizować w urzędzie (w ciągu 14 dni od daty nabycia). A po co to - dla dobra zwierzaków, kupując legalnie importowane zwierzęta 1) nie łamiemy prawa 2) nie przyczyniamy się do nielegalnego handlu, powodującego śmierć wielu zwierzaków.
    POzdrawiam
    EwaK

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •