Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: opis oznakowania - brachypelma albopilosum

  1. #1
    hlaskover
    Guest

    opis oznakowania - brachypelma albopilosum

    Witam!
    Proszę o info, jaki nr wpisać na wniosku PST w rubryce "opis oznakowania" dla brachypelmy albopilosum (ptasznik kędzierzawy). W opisie gatunków II załącznika konwencji waszyngtońskiej przy ARANEAE
    Theraphosidae znalazłem nr 417.
    I keszcze jedno pytanie, wiem, że wszystkie brachypelmy są na liście Cites - dlaczego w gatunkach zał. II wymieniona jest wyłącznie Brachypelmides klaasi.

    W oczekiwaniu na info z góry za owe dziękuję

    Z pozdrowieniami

    gajowy hlas

    Darz Bór!!!

  2. #2
    pepre
    Guest

    Re: opis oznakowania - brachypelma albopilosum

    brachypelmides klassi podobnie jak aphonopelma albiceps i pallidum maja odnosniki = 417 co oznacza ze formalnie zostaly wlaczone do rodzaju brachypelma. podbnie jak wszystkie inne pajaki tego rodzaju znajduja sie na appendiksie drugim. w opisie oznakowania nie musisz wpisywac nic.


  3. #3
    Fryta
    Guest

    Re: opis oznakowania - brachypelma albopilosum

    W rubryce "Opis oznakowania" wpisuje się te dane TYLKO gdy oznakowanie trwałe istnieje (obrączka u ptaków, tatuaż, numer na plastronie u żółwi, chip, itp). Raczej nie znajdziesz oznakowania na swojej Brachypelmie gdyż pajęczaków sie nie znakuje.
    Jak wspomniał pepre wszystkie Brachypelmy (w tym także włączone do niech: brachypelmides klassi, aphonopelma albiceps i pallidum) sa w załączniku II Konwencji Waszyngtońskiej.
    Oznaczenie =417 to tyle iż gatunki tak oznaczone są już formalnie włączone do rodzaju Brachypelma.


  4. #4
    hlaskover
    Guest

    Re: opis oznakowania - brachypelma albopilosum

    i cóż, tak jak myślałem...
    Panie w wydziale ochrony środowiska i rolnictwa w Gorzowie powiedziały, że jeszcze nic za bardzo nie wiedzą i odesłały mnie z kwitkiem...

    byłem też w starostwie powiatowym. Jedno co mieli to wniosek rejestracyjny żywcem zerżnięty z wzoru opracowanego przez PTS. Dowiedziałem się też, że za rejestrację płaci się 5 zł a za wydanie dokumenturejestracyjnego - 11 zł.

    pzdr

    hlas

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •