Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Rejestracja z oświadczeniem woli

  1. #1
    Bizon
    Guest

    Rejestracja z oświadczeniem woli

    Witam!
    Byłem dziś w Krakowie na oś. Zgody zarejestrowac mojego lega. Niestety ponieważ został on kupiony przed 30 kwietnia 2002 więc nie mam żadnych papierów.W ustawie o ochronie przyrody nie ma nic na temat oświadczenia woli. Pani poinformowała mnie że urzednicy rejestrują na własną odpowiedzialność z tym oświadczeniem ale w tym urzędzie tego się nie praktykuje. Dodatkowo czekają na nowelizacje ustawy która jest już po konsultacjach. Na stronie: http://www.mos.gov.pl/1prace_legisla...ch/index.shtml
    jest treść tej ustawy, w art. 54 który określa co powinien zawierać rejestr nie ma znów mowy o Oświadczeniu woli.
    Chciałem pogratulować konsultacji społecznych owych aktów prawnych, bo znów się okazuje że nie będe mógł zarejestrowac swego gada nie mając zezwolenia na wwóz do kraju ( którego nikt nie miał obowiązku mi dać w czasie zakupu lega)

    oto Polska właśnie !

  2. #2
    dr Robert
    Guest

    Re: Rejestracja z oświadczeniem woli

    Zapytaj panią urzędniczkę na podstawie jakich przepisów miałeś żądać od sprzedawcy kopii zezwolenia CITES przez majem 2002.


  3. #3
    dr Robert
    Guest

    Re: Rejestracja z oświadczeniem woli

    Oraz w jaki sposób masz się odwołać od jej decyzji (chyba to powinna powiedzieć Ci nawet bez Twojej prośby).


  4. #4
    dr Robert
    Guest

    Re: Rejestracja z oświadczeniem woli

    Sprawę oświadczenia woli regulują inne przepisy, a nie ta ustawa, ale to pytanie do prawników. Urzędnik nie może jednak obywatela stawiać w sytuacji w której miałby być jasnowidzem i przewidywać jakie to przepisy w przyszłości wejdą w życie i w związku z tym czego wymagać od sprzedawcy.
    Ewentualnie możesz sam zwrócić się do ministerstwa z tym problemem. Zajmuje się tym p. B.Zbiegieni:

    http://www.mos.gov.pl/telefony/cgi-b....cgi?CGA-71866


  5. #5
    Rysiek
    Guest

    Re: Rejestracja z oświadczeniem woli

    To nie tylko problem, Bizona, ale i wielu innych osób, w tym i mój. Załatwiać indywidualnie taką sprawę w ministerstwie to chyba nie to, o co wszystkim chodzi. Pozdrówko! Rysiek

  6. #6
    dr Robert
    Guest

    Re: Rejestracja z oświadczeniem woli

    Można czekać na PST tylko czy o to chodzi


  7. #7
    piotrs
    Guest

    Re: Rejestracja z oświadczeniem woli

    PST zebrało już dość sporo pozytywnych i negatywnych faktów z różnych miast i regionów.Przygotowujemy już ostateczną wersję danych z zamiarem spotkania w MŚ.Mam nadzieję,że wkrótce dojdzie do spotkania z odpowiednimi osobami z Urzędu.
    W piątek mamy jeszcze spotkanie z dr Śmiełowskim i liczymy na ostatnie wskazówki.
    Prośba-jeżeli ktoś jeszcze dysponuje informacjami dot.procesu rejestracji w swoim miejscu,a jeszcze tego nie podawał (zarówno dobre jak i złe doświadczenia potrzebne),to proszę pisać tu lub bezpośrednio do Ewy Kapłon (www.terrarium.org.pl),która to wszystko zbiera. Im więcej faktów, tym większa nasza siła.
    Osobiście mam pozytywne doświadczenie w moim starostwie i ze zdziwieniem czytam o wszystkich "prawdziwych" urzędnikach.Miałem szczęście.
    Piotr Stanisławski


  8. #8
    dr Robert
    Guest

    Re: Rejestracja z oświadczeniem woli

    Chyba najważniejsze w tej chwili jest doprowadzenie do sytuacji, aby wszyscy mieli równe szanse rejestracji i aby to nie zależało od arbitralnej decyzji urzędnika. Mam na mysli zwierzęta zakupione przed dniem obowiązywania obecnej ustawy.


  9. #9
    Rysiek
    Guest

    Re: Rejestracja z oświadczeniem woli

    Mój legwan do takich zwierząt należy ( kupiony 2 lipca 1999 r ), ale chciałbym aby rejestracja nie zależała od widzimisię urzędników tylko jasno była określona przez Ministerstwo . To nie powinno polegać na tym, aby każdy sobie załatwiał sprawę w Ministerstwie indywidualnie. Jeśli to wymóg umów międzynarodowych to musi być jednolicie interpretowany we wszystkich Urzędach. Otrzymując pismo o niemożności zarejestrowania gada gdy to ja jako pierwszy w swoim Urzędzie go rejestruję, tłumaczę urzędniczkom tam pracującym na czym rzecz polega bo tego nie wiedzą, podaję stronę PTS-u, gdzie mają gotowe druki do wydrukowania a następnie jakaś pani mgr wypisuje na urzędowym druku takie głupstwa. To ona nie wie na kilka miesięcy przed upływem terminu rejestracji o obowiązującej ustawie i musi z tym kierować się do Ministerstwa ? To co robiła do tej pory. Pozdrawiam ! Rysiek

  10. #10
    Bizon
    Guest

    Re: Rejestracja z oświadczeniem woli

    Pani powołała się na Konwencje Waszygntońską, że skoro podpisaliśmy się pod Konwencją 3 listopada 1989 a ponieważ reguluje ona Handel Dzikimi Zwierzętami i Roślinami Gatunków Zagrożonych Wyginięciem, miałem obowiązek rządać od sprzedawcy papierów.

    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •