Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: B.Smithi-rejestracja

  1. #1
    nokeg
    Guest

    B.Smithi-rejestracja

    przeglądałem właśnie liste CITES ale nie znalazłem tego gatunku, w opisach tego gatunku pisze że jest objęty ochroną CITES, dlatego niewiem wkońcu czy jest potrzebna czy nie, jak to jest??


  2. #2
    pepre
    Guest

    Re: B.Smithi-rejestracja

    prosze przejrzyj archiwum... conajmniej kilka razy bylo mowione ze pajeczakow sie nie rejestruje...


  3. #3
    nokeg
    Guest

    Re: B.Smithi-rejestracja

    dzięki


  4. #4
    Fryta
    Guest

    Re: B.Smithi-rejestracja

    pajaczki sie rejestruje. Przynajmniej na razie tak trzeba. W przyszłości być może nie (jak wejdzie w życie proponowana nowelizacja ustawy o ochronie środowiska znosząca obowiazek rejestrowania bezkregowców). Obowiązujące jednak w tej chwili przepisy wymagaja rejestracji także pająków objetych "ograniczeniom na podstawie umów miedzynarodowych".

    Wszystkie Brachypelmy podlegaja rejestracji gdyż są wpisane do II załącznika konwencji. Szczegóły: www.cites.org


  5. #5
    Gizmo
    Guest

    Re: B.Smithi-rejestracja

    Obowiązek rejestracji jak pisał Fryta faktycznie obowiązuje, jednak osobiście nie zamierzam być w tej kwestii legalistą. Rejestracja pająkow jest absurdalna i pewnie większość posiadaczy tych pięknych stworzeń zwyczajnie oleje ten przepis do czego wszystkich Państwa, także zachęcam :-)

  6. #6
    pepre
    Guest

    Re: B.Smithi-rejestracja

    fryta w takim razie o czym pisal dr robert w poscie

    http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=19&i=185&t=185 ???


  7. #7
    Fryta
    Guest

    Re: B.Smithi-rejestracja

    Sam dokładnie ten post przeczytaj. Tam wyraźnie jest podane, ze to dopiero PROJEKT nowej ustawy, że dopiero WEJDZIE w życie (i to nawet jeszcze nie wiadomo kiedy). Narazie przechodzi przez ręce kolejnych "znawców" w Parlamencie i jego Komisjach. Jeszcze to troche potrwa, a i zmienić się też sporo może.
    Najlepszą odpowiedzią do tego postu będzie chyba ostatnie zdanie dr Roberta: "Zresztą pewnie kiedy ustawa wejdzie będzie już po 1 listopada i skończy się okres przejściowy jeszcze pod rzadami starej czyli obecnej ustawy." Tak więc na dziś: rejestrować pająki trzeba. W przyszłości: pewnie nie, ale kiedy i czy na pewno... tego nikt nie wie.


  8. #8
    Awikularia
    Guest

    Re: B.Smithi-rejestracja

    Poza tym składanie papierów mija z dniem 30 października b.r. A projektu nowelizacji nawet nie czytano...

    Ja się zastanawiałam nad sensem rejestracji ptaszników i chyba jednak to zrobię...

  9. #9
    jasny
    Guest

    Re: B.Smithi-rejestracja

    Awikularia ma racje, ja już prubowałem, nic z tego nie wyszło- ale we wrocławiu mają już ścieżke przetartą.


  10. #10
    Sojkas
    Guest

    Re: B.Smithi-rejestracja

    Zarejestrujesz KAZDEGO pajaka ?!!?
    Wypelnisz odpowiednie druki dla KAZDEGO pajaka?
    Uiscisz oplate (jej wysokosc nie jest okreslona, ale srednio ok 10 zl ) za KAZDEGO pajaka?
    Poczekasz na decyzje dot. KAZDEGO pajaka?
    Powodzenia, wiecej czasu zajmie Ci ewidencja i porzadkowanie papierow, niz dogladanie hodowli.
    Do tego pamietaj, ze potem przy sprzedazy KAZDEGO pajaka istnieje obowiazek wyrejestrowania go i przekazania dokumentow nabywcy.

    Z tego co wiem mam wielokrotnie mniej pajakow od Ciebie, a na mysl o rejestracji moich robi mi sie slabo.

    Kolejna sprawa (juz poruszana) to wyleg. Zarejestrowac np 200 pajakow? Sam koszt kwitkow to ok.2 tysiace, a w urzedzie raczej numer "A w hurcie taniej?" nie przejdzie.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •