Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Fakty TVN :-)

  1. #1
    AGAM
    Guest

    Fakty TVN :-)

    widzieliście ten reporrtaż o CITES?? z jednej strony dobrze że to nagłaśniają bo nie tylko internauci będą wiedzieć o sprawie, ale z drugiej strony to jak mój tata to zobaczył to zaczął mi wymieniać co ja muszę zarejestrować bo tak mówili.... czyli jaszczurki (mam anolisa, gekona tajskiego i Stenodactylusy) węża (nerodia) i pająki (kędziorki, Aviczka, geniculata) itp..... Zgodzić się mogę jedynie z kędziorkami ale nie mam zamiaru bulić kasy za dwa kędziorki i Pandinusa skoro (jak mam nadzieję) i tak wkrótce obowiązek rejestracji bezkręgowców zostanie zniesiony. I teraz każdy posiadacz lamparta czy zbożówki będzie leciał do urzędu po papiery i dopiero będzie zamieszanie. Poza tym ta końcowa wstawka - "Pamiętajcie że jeśli macie jaszczurkę lub pytona to nielegalnie" mnie dobiła.....


  2. #2
    pepre
    Guest

    Re: Fakty TVN :-)

    no teraz jest cala kampania prowadzona m.in. przez wwf ktora bedzie trwac do przyszlego roku... wiecej szczegolow na www.wwf.pl


  3. #3
    PaWeL^
    Guest

    Re: Fakty TVN :-)

    czesc

    też to widzialem :/ i nawet tego nie komentuje :| - jedne co mi sie podobalo - P.Imperator na ręce :]


  4. #4
    aLiCe
    Guest

    Re: Fakty TVN :-)

    zgadzam sie imperator zrobil wrazenie hehe zwlaszcza na mamie
    po czym poszlam do kompa a tam na gg 5 wiadomosci z pytaniami kiedy ide rejstrowac moje pajaczki heheh...
    coz poszlabym, zarejstrowalabym jakby byl sens... i jakby ludzie mieli o tym pojecie a nie ze bede pol godziny tlumaczyc babie w urzedzie o co mi chodzi...

  5. #5
    AGAM
    Guest

    Re: Fakty TVN :-)

    Mi tata dalej wypomina że mam zarejestrować eqestrisa bo przecież wszystkie jaszczurki ;-)


  6. #6
    pepre
    Guest

    Re: Fakty TVN :-)

    ale przeciez rejestracja, i kupowanie z papierami to wlasnie o to chodzi... i niezbyt rozumiem czemu oburzenie ze przypominaja o tym by rejestrowac... nie wiem jak bylo w "Faktach" czy rzeczywiscie mowili ze trzeba Wszystko rejestrowac, ale w gazetach w ktorych o tym pisali bylo calkiem sensownie przedstawiona sytuacja, bez wiekszych zastrzezen


  7. #7
    AGAM
    Guest

    Re: Fakty TVN :-)

    no tu właśnie chodzi o ot że powiedzieli zbyt ogólnikowo - ptaszniki, skorpiony, jaszczurki. Jak napisalem na początku to dobrze że się o tym mówi ale niech się mówi dokładnie a nie wszystko przekręca. Ogólnie program był OK tylko to mnie właśnie wkurza że (jak widze na przykładzie taty) laicy nie do końca zrozumieją o co chodzi i urzędy zasypią się posiadaczami gekonów domowych którzy chcą je zalegalizować.


  8. #8
    micgekon
    Guest

    Re: Fakty TVN :-)

    Fakt "Fakty" potraktowały tę sprawe zbyt ogólnikowo i w kategoriach sensacji.


  9. #9
    jasny
    Guest

    Re: Fakty TVN :-)

    nie oglądałem tvn z braku czasu, ale byłem pare dni temu na spotkaniu z panem Zajączkowskim- i sęsownie to wytłumaczył.
    rejestrujecie poto, by muc legalnie sprzedać.
    więc poszedłem do urzędu w moim mieście i powiedziałem że chce dobrowolnie zalegalizować 14szt jaszczurek (róznych)4 węże, 840szt pająków (różnych)....................................... .................................................. .........................................!
    po ok 1h wyszedłem.
    zwierząt nie zarejestrowałem.
    z przykrością stwierdzić muszę że ich indolencja intelektualna nie obliguje mnie do dalszej konwersacji z nimi.


  10. #10
    Sojkas
    Guest

    Re: Fakty TVN :-)

    840 ptasznikow?
    Jesli wyszedlbys po 3 tygodniach z dokumentami to bylbys szczesciarzem.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •