Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: czegos nie qmam a moze kumam?

  1. #1
    aLiCe
    Guest

    czegos nie qmam a moze kumam?

    "To ostatni dzwonek dla tych, którzy zakupili swoje podlegające rejestracji zwierzę przed 1 maja 2002 r. Do 2 listopada można zarejestrować je w swoim starostwie pomimo braku dokumentów, potwierdzających legalność zakupu."

    to ze stronki PST jak niektorzy widza... czyli jak ja mam pajaczki po 2, 3, 4, 5 wylince tzn ze nie musze rejestrowac? bo urodzily sie po 1 maja 2002...

    chyba ze ja juz jestem tak glupia ze nie kumam

    ktos mi to wyjasni? bo sie standardowo na ostatnia chwile zastanawiam nad rejestracja :P


  2. #2
    aLiCe
    Guest

    Re: czegos nie qmam a moze kumam?

    dopra poszperalam z pomoca nie zmeczonych oczu i wyczytalam ze tez ale z dowodem zakupu hehehe... ktorego nie mam ale moze jestem w stanie zdobyc jeszcze :P
    tak to jest paragonuf itp smieci nie zbieram a o rejestracji wteeedy nie wiedzialam...



    [wybaczcie zaklocenia szczurek pod koszulka..]


  3. #3
    nokeg
    Guest

    Re: czegos nie qmam a moze kumam?

    a jak ja kupiłem przez neta z z kąd mam wziąć dowód kupna??


  4. #4
    NukeIt
    Guest

    Re: czegos nie qmam a moze kumam?

    Skad? - Trudne pytanie
    Bo widzisz - zeby wystawic dowod sprzedazy, ktory mialby przy rejestracji jakakolwiek wartosc, pajaczek musialby pochodzic od zarejestrowanych rodzicow, a jego narodziny musialyby byc potwierdzone 'zaswiadczeniem o urodzeniu w niewoli' (czy jakos tak sie to nazywa) wystawionym (oczywiscie nie za darmo) przez powiatowego lekaza weterynarii (czy jakos tak).
    Wtedy przy rejestracji w papiery wpisujesz numer takiego zaswiadczenia i jest ok (jesli dobrze rozumuje
    Te wszystkie papierki kosztuja, wiec cena pajaczka rosnie
    Ale nie znam nikogo, kto cos takiego (zaswiadczenie) ma.
    A chetnie bym poznal;]

    Pozdrawiam serdecznie
    NukeIt

  5. #5
    Fryta
    Guest

    Re: czegos nie qmam a moze kumam?

    "Wtedy przy rejestracji w papiery wpisujesz numer takiego zaswiadczenia i jest ok "

    łatwiej jest jeżeli hodowca, który rozmnoży pajaki i uzyska wspomniane zaświadczenie, sam na jego podstawie je zarejestrje, a potem sprzedaje je już z kopią (dwustronną!!!) dokumentu rejetracyjnego. Tam na 2 stronie jest tabelka do wpisywanie kiedy, komu i ile sztuk sprzedano. Z taka kopią dokumentu łatwiej zarejestrować zwierzaka, bo to jest tylko przerejestowanie z jednego właściciela na drugiego.


  6. #6
    Foxtrott
    Guest

    Re: czegos nie qmam a moze kumam?

    sie mówi, że są sprzed tej wyznaczonej daty i co to kogo obchodzi ile mają miesięcy czy lat.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •