Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Wejść i zarządać?

  1. #1
    Vivien
    Guest

    Wejść i zarządać?

    Mam pończosznika kupionego ok 2 lata temu nerodie kupiona rok temu i żółwie czerwonolice które też się kupiło coś koło tego czasu. Czy wejść tak poprostu do sklepu i powiedzieć :"Pamiętasz mnie? Kupiłam u ciebie to i to, dasz mi papierek?" Co za debilstwo! Chcą byśmy rejestrowali, bo należy przeciwstawić się nielegalnemu handlowi (i tu się zgadzam) a sami robią z tym problemy. Mieszkam w łodzi i nieuważam tego miasta za wieś a dopiero teraz (po czasie) zrobiło się o tym tak głośno i takie wielkie z tego halo. Radzicie tak po 2 latach wejść i zarządać?


  2. #2
    pepre
    Guest

    Re: Wejść i zarządać?

    ale ktore zwierze masz zamiar zarejestrowac?


  3. #3
    Vivien
    Guest

    Re: Wejść i zarządać?

    Głównie chodzi mi o nerodie i pończosznika ze wzgledu ze będe z nimi zmieniać miejsce zamieszkania- Sopot i nie chcę by ktoś sie przyczepił Dodam że sklep w którym go kupiłam jest dość renomowanym sklepem (jednym z popularniejszych w łodzi) ale jest nie możliwe by mnie pamiętali :"O to ty kupiłaś u nas nerodię i ogrodnika" Co mam robić?


  4. #4
    Serpent
    Guest

    Re: Wejść i zarządać?

    one nie są z cites
    nie musisz rejestrować

    Pozdrawiam
    Serpent

  5. #5
    czesiek
    Guest

    Re: Wejść i zarządać?

    Ani Thamnophis (pończosznik), ani Nerodia, a tym bardziej żółwie czerwonolice nie są na listach CITES i nie podlegają żadnej rejestracji.

  6. #6
    Vivien
    Guest

    Re: Wejść i zarządać?

    Dzięki, ale w takim razie jeszcze jedno pytanko (poza terrarystyką) a co z Nimfami?


  7. #7
    Vivien
    Guest

    Re: Wejść i zarządać?

    Dobra wreszcie znalazłam spis dzieki za wszystko


  8. #8
    Kunoichi
    Guest

    Re: Wejść i zarządać?

    cz, wiesz moze czy gekona gruboogonowego trzeba rejestrowac?


  9. #9
    czesiek
    Guest

    Re: Wejść i zarządać?

    A nie łaska sprawdzić samemu ?
    http://www.mos.gov.pl/cites-ma/

    Załączniki są po lewej stronie. I i II oraz oddzielnie III (ale trzeciego nie warto sprawdzać bo nie ma tam zadnych jaszczurek). Potem na dole otwiera się spisy gatunków. Oczywiście trzeba wiedzieć co się hoduje .

  10. #10
    dr Robert
    Guest

    Re: Wejść i zarządać?

    Nawet nie trzeba się aż tak fatygować. Spis gatunków z załączników CITES jest na tej stronie. Jak wchodzi się na fora to pod forum "Rejestracja, CITES" jest szarymi literkami napisane: "Sprawdż czy Twój gatunek jest w załączniku CITES". Wystarczy na to kliknąć.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •