Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Rejestracja bez papierów

  1. #1
    Snuk
    Guest

    Rejestracja bez papierów

    Witam chciałbym zadac pytanie trzymam w domu węża zbożowego, szyszkowca, gekokna lamparciego, brachypelme smithi, brachypelmy albopilosum, brachypelma angusta, grammostola rosea, psalmopoeus irminia, psalmopoeus cambridgei i poecilotheria regali ( i wiele wiele innych zwierzat )i chciałbym je zajerestrowac ale niemam papierów potwierdzajacych legalnośc zakupu bo poprostu kupilem je od hodowcow i teraz chcialbym je zajestrowac ale niewiem jak prosze o pomoc

  2. #2
    nokeg
    Guest

    Re: Rejestracja bez papierów

    no to masz problem tak jak 90% forumowiczów w tym ja:-)


  3. #3
    hatiras
    Guest

    Re: Rejestracja bez papierów

    Hey!
    W internecie (szkoda,że tylko tu) swojego czasu było o tym dość głośno i wielokrotnie było to wyjaśniane. Musze Cię jednak zmartwić, termin rejestracji zwierząt objetych CITES, zakupionych przed majem 2002 już minął...
    Poszukaj na tym forum informacji, jest tu tego sporo.
    Pozdrawiam,hatiras

  4. #4
    nokeg
    Guest

    Re: Rejestracja bez papierów

    ja kupiłem po maju 2002 i itak niemoge zarejestrować


  5. #5
    Snuk
    Guest

    Re: Rejestracja bez papierów

    no wiem ze termin minął ale myślałem że może jakoś można zarejestrować bez papierów

  6. #6
    Mikka
    Guest

    Re: Rejestracja bez papierów

    Co do tej nieszczesnej rejestracji to ja mam jeszcze pytnko. Jezeli kupilam b.smithi bez papierow kilka dni temu to moge go zarejstrowac, czy jak???


  7. #7
    czesiek
    Guest

    Re: Rejestracja bez papierów

    Z gatunków wymienionych przez Snuka tylko Cordylus tropidosternum czyli szyszkowiec podlega rejestracji oraz niektóre ptaszniki, ale na bezkręgowce obowiązek ten zostanie zniesiony w nowelizacji ustawy, więc nie ma się co gorączkować. W tej chwili minął już termin rejestracji bez papierów i jak ktoś chce mieć zwierzęta legalne to trzeba wymagać od sprzedającego rachunku z numerem CITES i datą zezwolenia importowego (jeśli zwierzak świeżo importowany) lub dowodu i nr rejestracji (jeśli jest już w Polsce jakiś czas i został zarejestrowany). Jeśli się tego nie wymaga to ma się zwierzęta nielegalnie. Ten przepis ma zmniejszać przemyt, nie miałoby więc sensu gdyby w nieskończoność rejestrować zwierzaki bez dowodu pochodzenia. Było na to półtora roku, więcej niż w jakimkolwiek kraju, gdzie rejestrację wprowadzano. Na temat rejestracji, gdzie i co jest to całe forum. Warto poczytać je trochę, zajrzeć na ministerialne stronki (adresy podawane na tym forum były wieleokrotnie) zanim zacznie się zadawać po raz tysięczny te same pytania.

  8. #8
    coolary
    Guest

    Re: Rejestracja bez papierów

    teraz nie możesz zarejestrować ponieważ termin rejestracji zwierząt kupionych bez dokumentów skończył sie 02/11/2003. Teraz możliwa jest rejestracja jedynie zwierząt mających odpowiednie dokumenty (CITES)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •