Lista przytoczona przez Animala jest tylko częściowa, nie obejmuje wielu gatunków dostępnych w Polsce, może wprowadzać w błąd. Sam mam u siebie zwierzęta citesowskie których na tej liści nie ma ( Podarcis lilfordi). A gdzie na tej liście przedstawiciele rodziny Teiidae. Do Polski kilkadziesiąt sztuk teju (konkretnie Tupinambis nigropunctatus) było ostatnio importowane z Ameryki Płd. W Polsce ludzie mają też węże z Colubridae, żabojady argentyńskie (Cyclagras gigas) czy żmije łąkowe (Vipera ursinii) z Viperidae. O żółwiach to w ogóle szkoda gadać. Autorzy spisu zapomnieli niektórych gatunkach żółwiaków czy przedstawicieli Pelomedusidae. Spis gdy chodzi o gady jest "do bani".


Gatunki z poszczególnych załaczników można sprawdzić na stronie Konwencji CITES:
www.cites.org
lub na polskiej stronie CITES-u:
http://www.mos.gov.pl/cites-ma/
Jest tam tekst konwencji po polsku i spis gatunków wszystkich załączników (otworzyć stronę z załącznikami, spis na samym dole). Skróty są wyjaśnione na poczatku, najważniejszy to spp. przy nazwie rodzajowej lub nazwe rodziny oznacza wszystkie gatunki z danego rodzaju lub rodziny.
Dla mniej pojętnych wyjaśnienie - Jeżeli w załaczniku I sa wymienione konkretne gatunki z danej rodziny np. przy rodzinie Pythonidae jest w I załaczniku Python molurus molurus, a w kolumnie II, w załaczniku II Pythonidae spp. oznacza to, że wszystkie gatunki pytonów należą do II załacznika z wyjątkiem tegoż Python molurus molurus (który jest w załaczniku I).