Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: SZOK Rzekotki drzewne w zologicznym

  1. #1
    BZYK
    Guest

    SZOK Rzekotki drzewne w zologicznym

    Dzisiaj będąc w zologicznym zobaczyłem te płazy po 6zł. słownie sześć złotych. przecież one są u nas pod ochroną,czy ktos je łapie i sprzedaje na giełdzie zologicznej.przeciez to przestepstwo,czy tych giełd nikt nie kontroluje.Chyba że one są z hodowli,ale takie tanie. Jaka jest szansa na ich rejestracje.

  2. #2
    Fredomirek
    Guest

    Re: SZOK Rzekotki drzewne w zologicznym

    Jakos nie wydaje mi się, że mają zezwolenie z MŚ. Może byś im ze spokojem (!) wytłumaczył jakie to rzekotki, że występują w Poslce i są pod ochroną i że może ktoś ich oszukał. A jak Cię oleją to ich postrasz albo ... nie wiem gdzie, ale się gdzieś zgłoś

    Pozdrawiam, Piotr

  3. #3
    MataManX
    Guest

    Re: SZOK Rzekotki drzewne w zologicznym

    a pewnie to nie są rzekotki zielone a nawet jeśli to jak pochodzą z hodowli to wszystko jest ok


  4. #4
    dr Robert
    Guest

    Re: SZOK Rzekotki drzewne w zologicznym

    Wszystkie gatunki płazów i gadów w Polsce są pod ochroną, a zezwoleń na ich hodowlę i przetrzymywanie nie wydaje się nigdy gdy jest to robione do celów komercyjnych ! Nie ma zupełnie znaczenia czy są z hodowli czy nie (zresztą jak to rozpoznać). Polskie prawo nie pozostawia tutaj wątpliwości. Handel polskimi gatunkami jest nielegalny.


  5. #5
    BZYK
    Guest

    Re: SZOK Rzekotki drzewne w zologicznym

    Aha to skad są w sklepach normalne żaby,sprzedawane do oczka,mozna je kupić prawie wszędzie za pare złotych.Co mi grożi jakbym kupił taką Rzekotke,one nawet były wdobrej kondycji.Prawdopodobnie te żaby zostały kupione na giełdzie w Wrocławiu,mógłby ktos to sprawdzić.skoro hurtownicy bezkarnie sprzedaja je na giełdzie to co tu winić sklepy ze je kupują. A jezeli ci handlarze rzeczywiście łapia je w przyrodzie to gdzie straznicy,rzekotki chyba nie wystepuja na każdym krzaku.

  6. #6
    mark0wy
    Guest

    Re: SZOK Rzekotki drzewne w zologicznym

    Byl juz temat w sprawie zagrozenia sankcjami karnymi za handel rzekotkami, zapraszam do archiwum.
    Mark0wy

  7. #7
    BZYK
    Guest

    Re: SZOK Rzekotki drzewne w zologicznym

    Nawiązałem konsultacje u znajomego biologa w sprawie tych rzekotek.Stwierdził że taki człowiek który je łapie nie jest w stanie doprowadzić do ich wyginięcia. Skoro chce mu sie je łapać za pare złotych to musi być ich dużo.Zresztą w przyrodzie ginie ich tak bardzo duży procent,są przecież elementem łańcucha pokarmowego. Więcej szkody dla gatunku może zrobić ten który osusza ostatnie oczko wodne,wycina ostatnie zakrzaczenia śródpolne. Co z tego że gatunek jest pod ochroną skoro nie ma gdzie mieszkać,wniosek chrońmy siedliska a nie gatunki.

  8. #8
    Natkas
    Guest

    Re: SZOK Rzekotki drzewne w zologicznym

    taki tok myslenia jest irracjonalny i raczej nie godny przyrodnika, chyba kazdy slyszal o gatunkach ktore wlasnie sa na wyginieciu za sprawą wylapywania ich z naturalnych siedlisk. moze jedna osoba nie, ale gdyby w jej slady poszli inni...


  9. #9
    Awikularia
    Guest

    Re: SZOK Rzekotki drzewne w zologicznym

    Niezly ten biolog :>. Minal sie z powolaniem, powinien zostac np. adwokatem :>.

  10. #10
    dr Robert
    Guest

    Re: SZOK Rzekotki drzewne w zologicznym

    Nie wiem o czym ta rozmowa. Rzekotki i wszystkie płazy są w Polsce pod ochroną. Ich wyłapywanie i handel nimi są prawnie zakazane i nie ma czego tu roztrząsać. Jeżeli ktoś wie o przypadkach handlu gatunkami chronionymi powinien zawiadomić o tym wojewódzkiego konserwatora przyrody.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •