Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: a co z popularnymi ssakami??

  1. #1
    AGAM
    Guest

    a co z popularnymi ssakami??

    Dokłądnie chodzi mi o szynszyle - mam jedengo samyczka jużod 9 lat i nie wiem czy mam go teraz rejestrowac?? to głupota :/


  2. #2
    vorax
    Guest

    Re: a co z popularnymi ssakami??

    tak
    szynszyla jest na citesie!


  3. #3
    AGAM
    Guest

    Re: a co z popularnymi ssakami??

    No właśnie wiem, ale to są zwierzęta od wieków hodowlane i to już jest forma udomowiona, nie ma w hodowlach dzikich form... dlatego zastanawiam się czy w takim przypadku rejestracja też jest konieczna.


  4. #4
    AGAM
    Guest

    Re: a co z popularnymi ssakami??

    a znalazłem - Chinchilla spp. (Specimens of the domesticated form are not subject to the provisions of the Convention) ))))) No to mnie pocieszyło bo już uznałbym to za lekką głupote :/ Myśle że nikt nawet by nie pomyślał żeby se do domu sprowadzać dziką szynszyle...... duzo iwecej kasy za dzikie nieoswojone zwierze które pewno szybko padnie w klatce..... Zwłaszcza że szynszyle są łątwo dostępne


  5. #5
    AGAM
    Guest

    Re: a co z popularnymi ssakami??

    Szynsyzle sa na objęte CITES na tej samej zasadzie co zwykłe koty ) Niby wszystkie z rodzaju Felis są w drugim załączniku ale formy domowe są wyłączone ) Zresztą skoro za psy są podatki......


  6. #6
    vorax
    Guest

    Re: a co z popularnymi ssakami??

    Chinchilla spp. (okazy | | |
    | form udomowionych nie są | | |
    | przedmiotem postanowień | | |
    | konwencji )


  7. #7
    AGAM
    Guest

    Re: a co z popularnymi ssakami??

    No wiem właśnie napisałem powyżej To samo sie tycze Felis sp. czyli naszego Felis catus no ale naszczęście takze nie obejmuje form domowych Fajnie by było gdyby dachowce uznano za gatunek zagrożony i gdyby wymagały rejestracji CITES...


  8. #8
    piteer
    Guest

    Re: a co z popularnymi ssakami??

    a czy np. fretki trzeba rejstrować czy tez jak koty-nie

  9. #9
    AGAM
    Guest

    Re: a co z popularnymi ssakami??

    fretek wogóle nie ma na liście zresztą niektórzy uważają je za odręby wręcz gatunek a nie tylko podgatunek od tchórza. Ich nazwa to Mustela putorius furo ale spotkałem się z nazwa Mustela furo - to jest forma domowa, bo właściwie to tchórze też są pod ochroną w Polsce więc niby nie wolno ich hodować ale fretki to co innego naszczęście


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •