Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Brachypelmy

  1. #1
    jw73
    Guest

    Brachypelmy

    Czy komuś udało się zarejestrować Brachypelmy bez Citesu na oświadczenie woli? Co napisaliście w tym oświadczeniu ?
    Skan lub kompletny tekst w/w dokumentu mile widziany.


  2. #2
    jw73
    Guest

    Re: Brachypelmy

    Czy może być coś takiego jak w załączniku ?


  3. #3
    jw73
    Guest

    Re: Brachypelmy

    Nie udało się załączyć więc wkleje.


    OŚWIADCZENIE WOLI
    Oświadczam, iż zwierzęta wymienione we wniosku o wpis do rejestru zwierząt podlegających ograniczeniom na podstawie umów międzynarodowych stanowią moją własność oraz zostały zakupione po 1 maja 2004. Nie posiadam żadnego dowodu zakupu wymienionych we wniosku zwierząt ani ich świadectwa pochodzenia.
    Zgodnie z Art. 64 oraz Art. 149 Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. 2004 nr 92 poz. 880), zgłaszam je do rejestracji w terminie 6 miesięcy od wejścia w życie w/w Ustawy.
    Kupując wymienione zwierzęta nie byłem świadomy wymagania od sprzedającego dokumentów potwierdzających ich pochodzenie oraz nie wiedziałam o późniejszej konieczności rejestracji tych zwierząt.


  4. #4
    wienio
    Guest

    Re: Brachypelmy

    nie ma obowiązku rejestracji bezkręgowcow ( w tym pająkow)

  5. #5
    jw73
    Guest

    Re: Brachypelmy

    Trzeba jednak skorzystać z szansy zalegalizowania chronionego zwierzęcia bez papierów. Do 1 listopada mamy czas.


  6. #6
    pppppp
    Guest

    Re: Brachypelmy

    nie zarejestrujesz bo w tej ustawie wyraznie jest napisane ze bezkręgowców sie nie rejestruje, co innego jest z hodowlą ale to temat rzeka

  7. #7
    Awikularia
    Guest

    Re: Brachypelmy

    Z tego co wiem, urzedy nawet nie powinny rejestrowac bezkregowcow. We Wroclawiu przynajmniej nie zarejestrujesz. Kobieta w Urzedzie sie zna na przepisach. Zgodnie z nowelizacja ustawy bezkregowce nie podlegaja rejestracji.

  8. #8
    jw73
    Guest

    Re: Brachypelmy

    U mnie w Koszalinie nawet nie wiedzą co ja właściwie od nich chcę. Spróbować jednak trzeba oficjalnie na piśmie i chcę to zrobić tak żeby mnie się później nikt nia czepiał.
    Awikularia, a jak postęp w twoim zatargu z policją ?


  9. #9
    Fryta
    Guest

    Re: Brachypelmy

    "nie zarejestrujesz bo w tej ustawie wyraznie jest napisane ze bezkręgowców sie nie rejestruje"
    nic takiego w ustawie nie ma. Brak formułki: obowiazkowi rejestracji nie podlegają...
    a tam gdzie masz podane, że rejestruje się płazy, gady, ptaki i ssaki nie ma słowa "tylko" czy też "wyłącznie". Jak ktoś więc chce może starać się zarejestrować, a urzędnik nie ma podstaw by odmówić. Tak mi się wydaje (a dziś rozmawiałem w tej sprawie z Miejskim Inspektoratem Ochrony Środowiska).


  10. #10
    AGAM
    Guest

    Re: Brachypelmy

    ja Wam powiem tyle żem am totalny mętlik w głowie........ nie chce łamać prawa ani posiadając, ani sprzedając bezkręgowce CITESowe ale pojęcia nie mam co robić żeby sie do tego dostosować.... no i jeszcze jeden problem.... ponoć lista zwierząt objętych obowiązkiem rejestracji została poszerzona o nowe gatunki po wejściu do UNII.... ale jakie to gatunki?? i czy rejestruje sie je na tej samej zasadzie co CITESowe?? I czy płaci się tylko w czasie rejestracji czy potem są jakieś regularne opłaty??


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •