Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Wywóz żółwia londowego do Niemiec-pilne!

  1. #1
    rumianek
    Guest

    Wywóz żółwia londowego do Niemiec-pilne!

    Mam zamiar kupić w Polsce żółwia lądowego(grecki lub stepowy) i wywieźć go do niemiec jako moje zwierzątko domowe(nie w celach handlowych)- jakie dokumenty są mi potrzebne(czy tylko zaświadczenie od sprzedawcy czy tez świadectwo PLW). Prosze o szybką odpowiedź.

    Pozdrówka.
    Rumianek


  2. #2
    RobertM
    Guest

    Re: Wywóz żółwia londowego do Niemiec-pilne!

    Przede wszystkim warto byłoby się wysilić i poczytać to co jest napisane w dziale "Rejestracja, Cites".
    Najpierw sprawdzić gdzie w jakim załączniku przepisów UE jest każdy z tych gatunków. A tak się składa, że każdy jest w innym.
    Aneksy są tutaj:
    http://www.terrarium.com.pl/rejestra...ge=przepisy_ue

    Ż. grecki Testudo hermanni jest w aneksie A czyli musisz kupić od takiego sprzedawcy który będzie miał dokumenty pochodzenia (nie mylić z rejestracją), np. dokument legalnego sprowadzenia zwierzęcia do kraju (CITES) lub światectwo urodzenia PLW i na tej podstawie w naszym MŚ musisz starać się o unijne świadectwo pochodzenia (taki papier który idzie całe życie za żółwiem). W żadnym wypadku w sytuacji przewożenia zwierzęcia z aneksu A nie należy brać jakiś ksero CITES-ów czy świadectw urodzenia, ważne jest tylko UŚP. Wszystko jest wyjaśnione w dziale który przytoczyłem. Nie warto wozić do Niemiec żółwi bez papierów, gdy chodzi o aneks A to areszt w sytuacji złapania bez papierów jest pewny.

    Natomiast ż. stepowy (Testudo horsfieldii) jest w aneksie B (nie jest wymieniony z nazwy bo przy rodzinie Testudinidae jest napisane, że wszystkie są w B z wyjątkiem tych które są w A, a w aneksie A go nie ma) i tu jest sprawa nieco bardziej skomplikowana, bo przepisy mówią, że w razie kontroli trzeba umiec udokumentować pochodzenia (takim dokumentem nie jest na pewno dokument rejestracyjny), ale czy niemieckim władzom wystarczy polskie świadectwo urodzenia w niewoli wydane przez PLW. Mam trochę wątpliwości, dlatego dla pewności lepiej dla tego zwierza też postarać się o unijne świadectwo pochodzenia. Wtedy mamy 100% pewność, że nikt się nie przyczepi.

    Jak to wszystko zrobić, najlepiej przeczytaj na tcp w dziale który przytoczyłem lub na www.cites.info.pl


  3. #3
    RobertM
    Guest

    Re: Wywóz żółwia LĄDOWEGO do Niemiec-pilne!

    Na marginesie, ja bym wywoził żółwia lądowego .


  4. #4
    rumianek
    Guest

    Re: Wywóz żółwia lądowego do Niemiec-pilne!

    Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź- chyba jednak kupię żółwia w Niemczech bo nie zdążę wszystkiego załatwić na czas. Przepraszam za ortografa ale pisałam to w pośpiechu i zwrócilam na to uwagę dopiero po fakcie.

    Pozdrówka.
    Rumianek


  5. #5
    RobertM
    Guest

    Re: Wywóz żółwia lądowego do Niemiec-pilne!

    Też podejrzewam, że trwa to wieki. Nawet najprostsza sprawa w naszym MŚ to miesiące czekania. KPA i wynikające z niego terminy mają tam głęboko w ...


  6. #6
    Loxodonta
    Guest

    Re: Wywóz żółwia lądowego do Niemiec-pilne!

    Jeśli chcesz mieć żółwia greckiego z unijnym świadectwem pochodzenia (certificate) to spróbuj w http://www.zoomarket.pl, im się udało wysępić większą ilość z Min.Środ.

    pzdr.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •