Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Problem?

  1. #1
    spoun_rzeszów
    Guest

    Problem?

    Witam,
    mam mozliwosc zakupu Regiusa, na ktorego sa dokumenty wszystkie , ale nie ejst on nigdzie zarejestrowany, poprostu os, ktora obecnie ejst w jego posiadaniu mowiac potocznie olala rejestracje i trzyma go normalnie w domu.
    Czy jesli bym go kupil i chcial zarejestrowac to bylyby jakies problemy?

    Z gory dzieki za odpowiedz

    POZDRAWIAM

  2. #2
    kymon
    Guest

    Re: Problem?

    Witam,

    Nie będziesz miał żadnych problemów, jeśli na dokumentach będzie widniała data, kiedy Ci przekazano zwierzaka.


  3. #3
    Loxodonta
    Guest

    Re: Problem?

    Witam, Kymonowi chodziło chyba o to, żeby na dokumentach sprzedaży była data nie wcześniejsza niż 14 dni od dnia w którym składasz zgłoszenie w urzędzie.
    Ustawa tego nie wymaga, a i urzędnikom zwykle się nie chce sprawdzać, czy osoba sprzedająca złożyła wcześniej zgłoszenie tego okazu w swoim urzędzie (chyba, że i kupujący i sprzedający podlegają pod ten urząd, wtedy jakiś dociekliwy urzędas mógłby to sprawdzić). Zresztą, to nie Twoje zmartwienie tylko sprzedającego (on naruszył obowiązek zgłoszenia zwierzaka do rejestru, a ustawa nie wymaga, aby kupujący udowadniał, że sprzedający ten obowiązek wypełnił. A może przywiózł on sobie zwierzaka z innego państwa UE i sprzedał Tobie przed upływem 14 dni określonych ustawą na zgłoszenie go do rejestru? (i nie był to gatunek z aneksu A, który można sprzedawać wyłącznie razem z unijnym świadectwem ‘pochodzenia’). A może kupił go od kogoś trzeciego w kraju i teraz odsprzedaje Tobie przed upływem 14 dni bo... np. doszedł do wniosku, że mu się do terrarium nie mieści?

    A jeśli węża sprzedaje Ci osoba nieprowadząca działalności gosp. w zakresie handlu takimi zwierzętami, to ustawa_OP NIE NAKŁADA NA NIĄ OBOWIĄZKU przekazania Ci jakichkolwiek dokumentów wymienionych w art.64 ust.4 pkt 11 ustawy_OP.

    A zresztą, skąd wiadomo, o którego węża chodzi skoro ogromna większość sprzedawanych u nas okazów nie jest oznakowana? Nawet, jeśli są jakieś >>papiery<< dla okazu, to ich wartość dowodowa jest taka jak... dowodów osobistych bez zdjęcia.

    Jest to kolejny przykład braku logiki przepisów o rejestracji w ich obecnym kształcie i braku sensu ich stosowania. W żaden sposób nie przeciwdziałają nielegalnemu obrotowi okazami, za to znacznie utrudniają życie (i powodują nieuzasadnione niczym koszty!!!) uczciwym obywatelom.

    Kolejny raz powtarzam, że ustawa_OP nie jest problemem, problemem mogą być tylko niedouczeni urzędnicy. A z nimi można sobie poradzić wtedy, gdy się samemu dokładnie poczyta przepisy.

    Pzdr.


  4. #4
    kymon
    Guest

    Re: do Loxodonty

    Witam,

    Dokładnie o to mi chodziło, moja wina, nie uściśliłem.

    Pozdrawiam Cię Loxodonto bardzo serdecznie,
    Kymon

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •