Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: świetlówka UVB

  1. #1
    Trunks
    Guest

    świetlówka UVB

    Tak więc mam zamiar kupić świetlówke UVB dla mojego gekona lamparciego którego kupie za tydzień, terra mam 80x40x50, pomóżcie mi wybrac firme, moc itp.


  2. #2
    cromat
    Guest

    Re: świetlówka UVB

    repti glo 2.0 tlko kup juz starszego gekona nie tak mlodego jak wczesniejszy byl!


  3. #3
    cornie
    Guest

    Re: świetlówka UVB

    najlepiej 60 cm 20w powinno wystarczyc, chociaz nie wiem po co swietlowka gekonowi :||| one w dzien zazwyczaj siedza w kryjowce a w nocy dopiero wychodza
    tez mialem taki zamiar ale nie chcialem wydawac 70 zl na cos co sie prawie wogule nie przyda


  4. #4
    Trunks
    Guest

    Re: świetlówka UVB

    nie wszytkie gekony siedza w ukryciu w dzień, jak sie oswoi to może będzie do mnie wychodził (kiedyś tam)


  5. #5
    cromat
    Guest

    Re: świetlówka UVB

    Moj gekon wychodzi normalniejak mnie tylko widzi i sobie patrzy na mnie wychodzi na korzen i wyszstko jest ok....


  6. #6
    Trunks
    Guest

    Re: świetlówka UVB

    to już zalerzy od wychowania, mam nadzieje że po jakimś czasie też tak wychowam mojego ale co do tej świetlówki, do czego są oznaczenia UVB, UVA, UVC (też słyszałem)???


  7. #7
    Lestat
    Guest

    Re: świetlówka UVB

    Ja mam swietlowke 60 cm 20 wat...i moje geki uwielbiaja pod nia siedziec.. to nie regola ze lamparty spedzaja dzien w ukryciu..o wszem nie wychodza w dziej jezeli terra jest male i jest malo kryjowek do ktorych blyskawicznie moga sie schowac.. moje geki bez pardonu laza w dzien po terra i ni przeszkadza im swietlowka. Pozdrawiam M.
    Ps > Cromat dlaczego swietlowka 2.0 a nie 5.0 ??? Slyszalem ze jest lepsza dla lamparow ta piatka.

  8. #8
    Trunks
    Guest

    Re: świetlówka UVB

    ej no to doradźcie mi lepszą, cromat, dlaczego 2.0 mi poleciłeś?


  9. #9
    dr Robert
    Guest

    Re: świetlówka UVB

    2.0 to świetlówka mająca 2 % UVB czyli przeznaczona dla zwierzat o małym zapotrzebowaniu na UVB, do których należą gatunki prowadzące skryty tryb życia czy o nocnym trybie życia. Do takich należy gekon lamparci, który w naturze "łapie" słońce rano lub pod wieczór, a więc wtedy gdy jest już słabe i emituje mało UV.


  10. #10
    cornie
    Guest

    Re: świetlówka UVB

    czyli ile musiała by byc wlaczona taka swietloofka???

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •