Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Jak często trzeba naświetlać młodego gekona??

  1. #1
    koksik
    Guest

    Jak często trzeba naświetlać młodego gekona??

    Mam pytanko, a mianowicie w piątek wykluły mi się dwa gekoniki, i w związku z tym chciałem się spytać jakczęsto musze je naświetlać i jaki promiennik jest najlepszy i ile mniej więcej kosztuje??



    Z góry dzięki z odpowiedzi.

    PoZdRaWiAm

  2. #2
    Gacek
    Guest

    Re: Jak często trzeba naświetlać młodego gekona??

    Witam z tego co wiem to wielu terrarystów hoduje mlode geki bez swietlówek uv.Poprostu młodym podaje sie wiecej wapna,aby nie dostały krzywicy.

    To tyle co ja wiem na ten temat,moze sie myle jesli tak to poprawcie mnie ;]


  3. #3
    Konrad von Bushe Drożdże
    Guest

    Re: Jak często trzeba naświetlać młodego gekona??

    Jestem zdania Gacka. Bardzo mlodziutkiego Gekona tez nie naswietlalem. Nalezy mu dawac po prostu duzo wapnia. Np. co 2 dni. A w lato wez go w rece i zrelaksuj sie z nim na naslonecznionym balkonie co na pewno dobrze gekonowi zrobi .

  4. #4
    koksik
    Guest

    Re: Jak często trzeba naświetlać młodego gekona??

    A jak je zmusić do jedzenia, bo od piatku nie chcą nic jeść??

  5. #5
    Konrad von Bushe Drożdże
    Guest

    Re: Jak często trzeba naświetlać młodego gekona??

    Mlode gekony powinne byc zarloczne. Trudno powiedziec czy maja problemy z aklimatyzacja bo wykluly Ci sie w domu . A jakiej wielkosci masz terra? Nie karm ich z reki tylko wrzuc im malego swierszcza lub swierszcza po wylince ( taki bialy ). Powinny zjesc. Moga byc zestresowane. A syczą jak przyblizasz do nuch reke?

  6. #6
    Gacek
    Guest

    Re: Jak często trzeba naświetlać młodego gekona??

    daj im swierszcza i oddal sie od terra bo małe maja to do siebie ze eni przyjmyja pokarmu a zwlaszcza jak masz terra z nimi w ruchliwym miejscu.Naljepiej daj je do spokojnego kata i wszystko bedzie dobrze.A poza tym młode maja tymczasowy zapas zółtka jak sie wylkuja wiec wszysto bedzie dobrze


  7. #7
    koksik
    Guest

    Re: Jak często trzeba naświetlać młodego gekona??

    terra dla nich mam 25x25x25

  8. #8
    Konrad von Bushe Drożdże
    Guest

    Re: Jak często trzeba naświetlać młodego gekona??

    koksik a co jaki czas te mlodziutkie gekony zmieniaja skore? Co 10 dni? (pytanie tylko z ciekawosci)

  9. #9
    koksik
    Guest

    Re: Jak często trzeba naświetlać młodego gekona??

    Konrad nie mam pojecia, jeden wlasnie, zrobil sie taki bialawy, jakby mail zrzucac wylinke, a ma dopiero 5 dni, a jeszcze na dodatek nie chce nic jesc, a ten drugi szamie jak opetany, jak myslisz dlaczego nie chce jesc??

  10. #10
    Konrad von Bushe Drożdże
    Guest

    Re: Jak często trzeba naświetlać młodego gekona??

    Jak gekony przechodza wylinke to nawet dorosle przez ten czas do jedzenia sie jakos nie kwapią, wiec moze jak ten gekon zruci wylinke to zacznie jesc. A ile tych gekonikow Ci sie wyklolo? Tyko 2?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •